Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı kim?

HDP’nin feshedilmesi ya da Demokratik Bölgeler Partisi’ne geçilmesi öncelikli konu değil

Kılıçdaroğlu’nun, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı cumhurbaşkanı adayı olarak düşünmediği, kendisinin cumhurbaşkanı adaylığının da B planı olduğu yönündeki yazım üzerine kulisler hareketlendi.

Ancak özellikle de Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın da kabul edeceği siyaset üstü bir isimle temas halinde olduğu yönündeki kulis çok ilgi gördü. CHP kanadı sessizliğini korurken, herkes o isim ya da isimlerin peşine düştü. Çünkü bir değil iki isimle temas kurulduğu yönünde bilgiler vardı. Bir spekülasyona meydan vermemek için hiçbir ismi yazmadım. Ama temas trafiğini dikkatli bir şekilde takip ediyorum. Henüz neticelenmiş bir şey yok. Sadece nabız yoklanıyor diyebilirim.

KÜRT PLANLARI BOZULDU MU?

HDP’ye açılan kapatma davasında ön savunmasını yapması için 60 günlük süre verilmişti. HDP, en geç 9 Eylül günü savunmasını Anayasa Mahkemesi’ne teslim etmek zorunda.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener’e HDP soruları 24 Eylül 2021 | 810 Okunma Kasapoğlu yurt sorunu için gençlere ‘İrtibatta kalalım’ diye seslendi 23 Eylül 2021 | 702 Okunma HDP konusunda Akşener, Kılıçdaroğlu gibi mi düşünüyor? 22 Eylül 2021 | 3.849 Okunma Kılıçdaroğlu, İmralı’ya da gidecek mi? 21 Eylül 2021 | 4.882 Okunma Erken seçim tahminlerini etkileyecek söylenti 20 Eylül 2021 | 3.406 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar