Kılıçdaroğlu’ndan kırmızı kart, Gül’den hamle

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (30.08.2022)''Kılıçdaroğlu’ndan kırmızı kart, Gül’den hamle'' başlıklı yazısı.

Kılıçdaroğlu’nun bu kadar uzak görüşlü olduğunu bilmiyordum. Ekrem İmamoğlu’nun kendini çizgi film kahramanı Süpermen’e benzettiği reklam filmini görünce Kılıçdaroğlu’na hak verdim. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığının baskın bir şekilde gündemde olduğu bir sırada, “Toplum bir popstar bekler. Ama biz popstar seçmeyeceğiz” diye kırmızı kart göstermişti. Özel sohbetlerinde İmamoğlu’ndan, “Bizim Tarkan” diye söz ettiği o sıralarda konuşulmuştu.

Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun öngörüsünü haklı çıkarmak için hazırladığı reklam filminde kendisini Süpermen’e benzetmiş.

SÜPERMEN

Kılıçdaroğlu bu durumda çıkıp, “Biz Süpermen seçmeyeceğiz” der mi, orasını bilmem ama Süpermen zor durumda. Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda esamesi okunmuyor. Dün CHP’li bir yetkili, “Biz ne ikinci Erdoğan seçmeye ne süpermen seçmeye meraklı değiliz” dedi. İmamoğlu’nu “İkinci Fatih”e benzeten, yüzünde “Rabbi Yessir”i gören Meral Akşener de desteğini çekti. Akşener’in yeni gözdesi Mansur Yavaş.

KILIÇDAROĞLU’NDAN KIRMIZI KART

6’lı masanın en önemli sınavı cumhurbaşkanı adaylığı olacak. Çünkü Kılıçdaroğlu, ortak aday olmak için gemileri yakmış durumda. Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağına inanıyor. Daha önce, “Beş parti genel başkanı önerirse aday olurum” diyordu. Şimdi ikili görüşmelerde, “Cumhurbaşkanı adayıyım. İlk turda kazanacağım” dediği söyleniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na davet 02 Aralık 2022 | 2.882 Okunma Akşener cumhurbaşkanı adaylığı sinyalini verdi 01 Aralık 2022 | 2.411 Okunma İmamoğlu, alternatif il teşkilatı kuruyor 30 Kasım 2022 | 2.668 Okunma Kara harekâtı, Sisi ile ikili görüşme ve sıra Esed’de 29 Kasım 2022 | 1.758 Okunma 6’lı masa ikiye bölündü 28 Kasım 2022 | 5.087 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar