Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’na karşı yeni hamleler

Peki İmamoğlu bu konuda ne düşünüyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili olarak FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın programında çok önemli açıklamalar yaptı.

Hap gibi konuştu. Satır araları dahil, Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını çok iyi analiz etmek gerekiyor. En çok da Ekrem İmamoğlu’nun kurmaylarını toplayıp, bu mesajları iyi değerlendirmesi gerekiyor.

1- Kılıçdaroğlu, “Bizim adayımızı Millet İttifakı belirleyecek” dedi. Burada daha önceki beyanlarına aykırı bir durum yok.

Ama tabii ortak aday olursa. Bu şerhi neden düştüğümü az sonra anlayacaksınız.

2- “Millet İttifakı liderleri olarak önce ilkelerimizi konuşacağız” dedi.

ÖNCE DEKLARASYON YAYINLANACAK

Burada İmamoğlu’nu sınırlamaya dönük bir manevra var. Çünkü Millet İttifakı güçlü parlamenter sisteme dönüşü savunuyor. Cumhurbaşkanı adayı belirlenirken, kamuoyuna bir deklarasyon yayınlanacak. Ama önce bu deklarasyonu aday olacak kişinin kabul etmesi gerekiyor.

Sistem değiştirilerek 2 yıl içinde parlamenter sisteme geçileceği, seçilen...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu, Akşener ve İmamoğlu’ndan karşılıklı hamleler 03 Eylül 2021 | 5.588 Okunma Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’na karşı yeni hamleler 02 Eylül 2021 | 6.156 Okunma Akşener’den İmamoğlu’na güçlü destek 01 Eylül 2021 | 5.886 Okunma Sosyal medya düzenlemesinin püf noktası 31 Ağustos 2021 | 3.929 Okunma ABD’nin Taliban’la gizli anlaşması 30 Ağustos 2021 | 3.474 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar