Kılıçdaroğlu’na operasyon çekiliyor, Akşener ismi gündemde

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (13.07.2022)''Kılıçdaroğlu’na operasyon çekiliyor, Akşener ismi gündemde'' başlıklı yazısı.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak Kılıçdaroğlu ismi ön plana çıkıyor.

Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı, “Bir dönem daha belediye başkanlığı yapmalılar” diyerek baskıladı. Böylece CHP’nin favori adayı haline geldi. Ama henüz 6’lı masadan ortak aday olarak ismi çıkmış değil.

Asıl önemli olan 6’lı masanın ne diyeceği. Yoksa Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olması konusunda bir sorunu yok. Bunu kimse engelleyemez. Ama Kılıçdaroğlu’nun asıl hedefi CHP’nin adayı olmak değil. O 6’lı masanın ortak adayı olmayı hedefliyor. O nedenle 6’lı masanın bir an önce karar alıp kendi adaylığını desteklemesi için çaba gösteriyor. CHP’de bir grup, Kurban Bayramı’ndan önce Kılıçdaroğlu’nun adaylığını ilan etmesini istiyordu. Böylece 6’lı masaya emrivaki yapmayı planlıyorlardı. Kılıçdaroğlu buna cesaret edemedi. 6’lı masa en son toplantısını ağustos ayında yapacağı için bu kez de eylül ayı olsun diyorlar. 6’lı masa karar almadığı sürece Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıklamaya cesaret edeceğini zannetmiyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na davet 02 Aralık 2022 | 2.922 Okunma Akşener cumhurbaşkanı adaylığı sinyalini verdi 01 Aralık 2022 | 2.430 Okunma İmamoğlu, alternatif il teşkilatı kuruyor 30 Kasım 2022 | 2.676 Okunma Kara harekâtı, Sisi ile ikili görüşme ve sıra Esed’de 29 Kasım 2022 | 1.758 Okunma 6’lı masa ikiye bölündü 28 Kasım 2022 | 5.088 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar