Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun açıklamalarının anlamı ne?

Yok, yok... Hiçbiri yapılanı anlatmaya yetmiyor!

Kılıçdaroğlu’nun, “Akşener’le belli aralıklarla görüşüyoruz. İttifakla ilgili her hangi bir sorun yok” açıklamasına sorun yok deniliyorsa orada sorun var diyecek değilim.

İki partinin yöneticileri de Akşener ile Kılıçdaroğlu’nun kamuoyunun bilgisi haricinde de zaman zaman görüştüklerini doğruluyorlar.

Kılıçdaroğlu ile Akşener arasında cumhurbaşkanı adayı konusunda patlak vermiş bir kriz söz konusu değil. Çünkü cumhurbaşkanı adayının belirleneceği sürece girilmedi. Henüz masa kurulup kimin aday olacağı üzerindeki arayış başlamadı. Ama iki liderin önünde cumhurbaşkanı adayını belirlemek gibi zorlu bir sorun duruyor.

Bizde cumhurbaşkanlığı konusu önemlidir.

Bu uğurda darbeler yapıldı. Partiler bölündü.

ORTAK ADAY BASKISI

2023 seçimlerinde Kılıçdaroğlu ve Akşener’i en çok zorlayacak konu cumhurbaşkanı adayı olacak. 24 Haziran 2018 seçimlerinde ortak aday çıkarmayı başaramamışlardı. İki lider bu kez ortak aday çıkarma konusunda tabandan gelen ağır bir baskı ile karşı karşıyalar. Muhalif taban bunu tarihi bir misyon olarak görüyor.

...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener’in hamlesindeki can alıcı nokta 28 Eylül 2021 | 6.108 Okunma Akşener’in başbakanlık hamlesinin altında ne yatıyor? 27 Eylül 2021 | 3.579 Okunma Akşener’e HDP soruları 24 Eylül 2021 | 1.293 Okunma Kasapoğlu yurt sorunu için gençlere ‘İrtibatta kalalım’ diye seslendi 23 Eylül 2021 | 706 Okunma HDP konusunda Akşener, Kılıçdaroğlu gibi mi düşünüyor? 22 Eylül 2021 | 3.859 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar