Kılıçdaroğlu, İmralı’ya da gidecek mi?

Bu açıklama ile Saadet Partisi etrafında üçüncü bir ittifak modeli yeniden gündeme geldi

Kılıçdaroğlu’nun, ”Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz” açıklamasının mürekkebi kurumadan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, çözümün adresi olarak Öcalan’ı gösterdi.

”Çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı’dır” dedi. HDP tarafından bir açıklama yapılmadığına göre, adres konusunda aynı düşüncedeler demektir. Zaten Pervin Buldan da, ”Çözümün adresi İmralı’dır” diye konuşmuştu.

Bu durumda Kemal Bey ne yapacak? İmralı önerisini dikkate alıp Öcalan’la görüşmeyi deneyecek mi? İmralı’ya gidecek mi? Sanmam.

Kürt sorununun demokratik yöntemlerle çözümü konusunda geçmişte ciddi çabalar sarf edildi. Göbeğinden ABD’ye bağlı olan Kandil, her defasında çözüm sürecini sabote etti. Orada asıl patron tek başına ne HDP ne İmralı ne de Kandil. Asıl patron ABD.

Ayrıca deneyimler bize gösterdi ki Kürt sorununun çözümü ile HDP ve PKK’yı birbirinden ayırmak gerekiyor. Çünkü onların, Kürt sorununun çözümü diye bir dertleri yok. Kürt sorunundan beslendikleri için tam aksine çözüm süreçlerini sabote ediyorlar.

.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu’nda özgüven zehirlenmesi 20 Ekim 2021 | 2.231 Okunma Hadi Kemal Bey, sıra sende 19 Ekim 2021 | 4.569 Okunma İmamoğlu, cumhurbaşkanı adaylığından vazgeçmiyor 18 Ekim 2021 | 4.407 Okunma Kılıçdaroğlu’na çağrı çıkarılacak 15 Ekim 2021 | 2.081 Okunma Kılıçdaroğlu tanıklık yapacak mı? 14 Ekim 2021 | 3.494 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar