Kılıçdaroğlu, erken seçim kampanyasını başlatacak

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bu hafta 'Kılıçdaroğlu, erken seçim kampanyasını başlatacak' başlıklı yazısında seçim sürecine dair önemli iddialar yer aldı. İYİ Parti kongresinden sonra Meral Akşener’i ilk ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

İYİ Parti kongresinden sonra Meral Akşener’i ilk ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Akşener, viral enfeksiyon nedeniyle hastaneye kaldırılınca, ilk arayan yine Kılıçdaroğlu’ydu.

Çünkü Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara’da, İYİ Parti ile ittifak yapabileceğini düşünüyor. O nedenle Meral Akşener’in tüm çıkışlarına rağmen köprüleri atmamaya çalışıyor.

Meral Akşener de İstanbul ve Ankara adaylarını en sona bırakarak bu kapıyı kapatmıyor.

Kılıçdaroğlu sadece seçimi kazanmak için değil, yerel seçimden sonrası için planladığı çıkışı yapabilmek için de İYİ Parti ile ittifaka güveniyor.

Kılıçdaroğlu, il kongrelerini kazanıyor. Kurultay biletini cebine koydu. Özgür Özel’i yenip, seçim yenilgisinin izlerini silmek istiyor. Önünde İstanbul Kongresi kaldı.

İSTANBUL KONGRESİ

İstanbul’da ortak aday çıkarmak için çok yoğun çaba gösterdi ama başarılı olamadı. Bunun üzerine strateji değiştirdi. İki adaya da eşit mesafede yaklaştığını göstermek için Cemal Canpolat ve Özgür Çelik’i Ankara’ya çağırıp, ayrı ayrı fotoğraf verdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MİT ile MOSSAD arasında casuslar savaşı mı yaşanacak 08 Aralık 2023 | 1.165 Okunma Denizbank yöneticileri Ponzi Seçil olayında ifadeye çağrılmış 07 Aralık 2023 | 2.644 Okunma İçişleri Bakanı ile konuştuklarımız ve izlenimim 06 Aralık 2023 | 1.451 Okunma İYİ Parti’nin kararı seçim sonuçlarını etkileyecek 05 Aralık 2023 | 3.007 Okunma İYİ Parti CHP ile seçim işbirliği kararı alacak mı 04 Aralık 2023 | 1.924 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar