Kılıçdaroğlu: Devlet Bey'le ilgili sözü doğru bulmam

MECLİS’te tam olarak, ‘söz meclisten dışarı’ denilebilecek bir durum yaşandı. CHP ve MHP milletvekilleri kavga etti. Siyasi gerilimlere neden olan ittifak düzenlemesi Meclis’te 20 saatlik bir maratonun ardından kabul edildi. AK...

MECLİS’te tam olarak, ‘söz meclisten dışarı’ denilebilecek bir durum yaşandı.

CHP ve MHP milletvekilleri kavga etti. Siyasi gerilimlere neden olan ittifak düzenlemesi Meclis’te 20 saatlik bir maratonun ardından kabul edildi. AK Parti ve MHP’nin anlaştığı şekilde ittifak yasası, noktası virgülü değişmeden kabul edilirken, görüşmelere Meclis’teki kavga damgasını vurdu.

Milliyet gazetesinden Serpil Çevikcan ve Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Meclis’teki kavgayı, CHP’nin seçimlerden çekilme önerisini ve seçim ittifakını sorduk.

Kılıçdaroğlu, Meclis’teki kavga hakkında, “Olmaması gerekirdi” dedi. Bahçeli hakkında sarf edilen söze tepki gösterdi, “Devlet Bey’in kişiliğine yönelik bir söylemi asla doğru bulmuyorum. Nitekim grup başkan vekilimiz Özgür (Özel) Bey de Meclis kürsüsünden CHP’nin duyarlılığını ifade etti. Siyaseten farklı dünyalarımız, görüşlerimiz olabilir ama insanlar yine de saygıyı elden bırakmamalı” diye konuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’nin stratejisi ve kabine değişikliği söylentileri 16 Mayıs 2019 | 14.019 Okunma Erdoğan’ın vekillere talimatı ne oldu? 15 Mayıs 2019 | 7.058 Okunma Seçimlerde YSK kararının etkisi ne olacak? 14 Mayıs 2019 | 9.645 Okunma YSK’nın perde arkası ve İstanbul seçimleri 13 Mayıs 2019 | 17.552 Okunma İstanbul’da seçim rüzgârı nereden esiyor? 09 Mayıs 2019 | 12.198 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar