KIlavuzumuz Reformlar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile reform paketini ve affı konuştuk. Bakan Gül,“AK Parti olarak biz reformcu bir partiyiz. Özgürlükler ve reformlar bizim karakterimizi oluşturuyor.

Strateji belgesi de 5 yıllık bir yol haritası olarak hazırlandı. Bunun uygulamaya yansımasını istiyoruz. Çünkü bu bizim kılavuzumuz” diyor.
ÖZGÜRLÜKLERE o kadar susamışız ki Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan Yargı Reformu Stratejisi Belgesi, nefessiz kaldığımızı düşündüğümüz bir anda nefes oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Yargı Reformu Stratejisi Belgesi’nde şimdi sıra uygulamada. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’le bundan sonraki süreci konuştuk. Tabii kamuoyunda af olarak bilinen ama Adalet Bakanı’nın ısrarla “ceza indirimi” dediği düzenlemede gündemimizdeydi. Adalet Bakanı değerlendirme yaparken, 15 Temmuz darbe girişimi ve OHAL süreçlerini yok saymıyor. “Kolay değildi bunlar” diyor. Ama “AK Parti olarak biz reformcu bir partiyiz. Özgürlükler ve reformlar bizim karakterimizi oluşturuyor. Strateji belgesi de 5 yıllık bir yol haritası olarak hazırlandı. Bunun uygulamaya yansımasını istiyoruz. Çünkü bu bizim kılavuzumuz” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Can Akın Çağlar’ın referansı Gül mü? 10 Temmuz 2020 | 6.374 Okunma Danıştay Ayasofya kararını verdi mi? 09 Temmuz 2020 | 4.593 Okunma Kılıçdaroğlu Hürriyet’e açıkladı: ‘Kurultay ertelenmeyecek’ 08 Temmuz 2020 | 4.219 Okunma Kabine değişikliği ne oluyor? 07 Temmuz 2020 | 8.768 Okunma Sosyal medyaya ‘unutulma’ düzenlemesi geliyor 06 Temmuz 2020 | 4.535 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar