KIlavuzumuz Reformlar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile reform paketini ve affı konuştuk. Bakan Gül,“AK Parti olarak biz reformcu bir partiyiz. Özgürlükler ve reformlar bizim karakterimizi oluşturuyor.

Strateji belgesi de 5 yıllık bir yol haritası olarak hazırlandı. Bunun uygulamaya yansımasını istiyoruz. Çünkü bu bizim kılavuzumuz” diyor.
ÖZGÜRLÜKLERE o kadar susamışız ki Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan Yargı Reformu Stratejisi Belgesi, nefessiz kaldığımızı düşündüğümüz bir anda nefes oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Yargı Reformu Stratejisi Belgesi’nde şimdi sıra uygulamada. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’le bundan sonraki süreci konuştuk. Tabii kamuoyunda af olarak bilinen ama Adalet Bakanı’nın ısrarla “ceza indirimi” dediği düzenlemede gündemimizdeydi. Adalet Bakanı değerlendirme yaparken, 15 Temmuz darbe girişimi ve OHAL süreçlerini yok saymıyor. “Kolay değildi bunlar” diyor. Ama “AK Parti olarak biz reformcu bir partiyiz. Özgürlükler ve reformlar bizim karakterimizi oluşturuyor. Strateji belgesi de 5 yıllık bir yol haritası olarak hazırlandı. Bunun uygulamaya yansımasını istiyoruz. Çünkü bu bizim kılavuzumuz” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kayyım kararının altında ne var? 21 Ağustos 2019 | 18.316 Okunma Çanakkale’de yaşananlar ve CHP’nin sınavı 20 Ağustos 2019 | 4.782 Okunma Erdoğan’a karşı Erdoğan taktiğiyle 19 Ağustos 2019 | 9.570 Okunma Erdoğan’a hangi hurmadan alındı? 15 Ağustos 2019 | 4.553 Okunma Hacda demokrasiyi neden andım? 14 Ağustos 2019 | 3.667 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar