Kabine değişikliğinde son durum ve Suriye’ye operasyonun iki hedefi

Kızılcahamam kampından sonra AK Parti milletvekillerinde kabine değişikliği beklentisi azaldı. Ama tamamen ortadan kalkmadı. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zamanlaması tamamen kendine ait bir dönemde bir bakanlar kurulu değişikliği yapması bekleniyor.

Erdoğan en son 1 Ekim günü Meclis’teki resepsiyonda “Şu an için böyle bir şey yok” demişti. Aralık ayında Meclis’te bakanlıkların bütçesi görüşüleceği için kabine değişikliğinin ocak ayında yapılabileceği söyleniyor.

Bir tartışma konusu da bazı bakanlıkların ayrılmasıyla ilgili. Erdoğan bakanlıkların sayısını azalttığı için yeniden sayının artmasına sıcak bakmıyor. Ama bir ya da iki bakanlıkla ilgili bir düzenleme yapılabileceği söyleniyor.

İstanbul seçimlerinden sonra yapılan toplantılarda AK Parti milletvekillerinden içeriye dönük ciddi eleştiriler geliyordu. Siyaset tarzından başlayıp ekonomiden çıkılıyordu. Kızılcahamam kampında ise rüzgârın tersine döndüğüne tanık olduk. Enflasyon ve zamlarla ilgili bir soru üzerine Erdoğan, “Bakan cevap versin” diyerek Berat Albayrak’a söz vermiş. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’de milletvekili listeleri için ne soruldu 28 Eylül 2022 | 796 Okunma Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa edecek mi 27 Eylül 2022 | 1.443 Okunma Erdoğan neden iki kez özgürlük vurgusu yaptı 26 Eylül 2022 | 4.434 Okunma AK Parti farklı bir seçim kampanyasıyla geliyor 23 Eylül 2022 | 3.901 Okunma Mansur Yavaş kuşkusu ve İmamoğlu’nun yeni taktiği 22 Eylül 2022 | 3.498 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar