İYİ Parti’deki infial büyüyor, peki masa dağılır mı

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (08.09.2022)''İYİ Parti’deki infial büyüyor, peki masa dağılır mı'' başlıklı yazısı.

Meral Akşener, Yeni Çağ TV’deki yayında Gürsel Tekin’in HDP’yle ilgili açıklamasına karşı çok önemli bir çıkış yaptı. HDP’ye bakanlık verilmesi olayına verdiği tepkinin gölgesinde kalmış olmalı ki asıl cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin söyledikleri yeterince gündem maddesi olmadı.

Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adaylığı konusunda en ileri çıkışı yapıp, “Altılı masa ismim üzerinde uzlaşırsa hazırım” demişti. Başından beri ‘Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda altın hisse Akşener’in elinde’ diyorum. Kılıçdaroğlu’nun ortak cumhurbaşkanı adaylığının vizesi Akşener’den geçiyor.

KAZANACAK ADAY KRİTERİ

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması üzerine gözler Meral Akşener’e çevrildi. Akşener ise Yeni Çağ TV’deki yayında çok önemli bir mesaj verdi. Tam 4 kez “kazanacak aday” vurgusu yaptı. Bir kez “seçilecek” aday” dedi. Sonra, “Seçilecek aday dedim ama doğrusu kazanacak aday” diye düzeltme gereği duydu.

1- Sayın Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylarının vasıflarına dair ilan ettiği sıfatlar var. Çok doğru buldum. Kazanacak bir adayla (benim eklediğim bir şey) hâlâ orada duruyorum. Kazanacak bir adayla yola çıkmamız lazım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerikalıların teklifi ne 25 Kasım 2022 | 6.059 Okunma Esed ve Sisi ile görüşme ve kara harekâtı ne zaman 24 Kasım 2022 | 3.311 Okunma Erdoğan’la Esed 2023 seçimlerinden önce görüşebilir 23 Kasım 2022 | 1.468 Okunma Erdoğan, Sisi görüşmesini yorumladı: İki halkın birlikteliği önemli 22 Kasım 2022 | 4.859 Okunma Dünya Kupası’ndan Sisi ve sınır ötesi operasyon kulisleri 21 Kasım 2022 | 2.823 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar