İYİ Parti, Ankara ve İstanbul’da aday çıkaracak mı

Akşener, geçtiğimiz günlerde bütün illerde kendi adaylarını çıkaracaklarını ilan etmişt. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugün 'İYİ Parti, Ankara ve İstanbul’da aday çıkaracak mı' yazsında yaklaşan yerel seçim sürecini değerlendirdi.

Meral Akşener bütün illerde kendi adaylarını çıkaracaklarını ilan etti. Hatta İstanbul ve Ankara’nın kaybedilmesini dahi göze aldıklarını söyledi.

Ankara ve İstanbul için muhtemel belediye başkan adaylarının isimleri konuşulmaya başlandı. Ankara için Kürşad Zorlu, Koray Aydın ve Adnan Beker ismi gündeme geldi. İstanbul için Bilge Yılmaz ve Buğra Kavuncu ön plana çıktı. Dün İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu vardı. Partinin yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme kararı alındı. Ama bu yanıltmasın. İYİ Parti bu kararı almak zorundaydı. Ama iş aday belirlemeye gelince İstanbul ve Ankara’ya ayrı parantez açılacak. Çünkü İYİ Parti İstanbul ve Ankara’da ilçelere talip.

CHP’DE TERSİ OLDU

Bu arada CHP’de paralel bir gelişme yaşandı. Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkan adaylıklarını onayladı. Neden onayladı diyorum?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu, erken seçim kampanyasını başlatacak 28 Eylül 2023 | 1.885 Okunma AK Parti’de değişim kongresi 27 Eylül 2023 | 991 Okunma Türk dış politikasında Hakan Fidan farkı 26 Eylül 2023 | 1.644 Okunma Dış politikada Batı yönlü açılım 25 Eylül 2023 | 2.882 Okunma Elon Musk, Tesla fabrikası için ne dedi 22 Eylül 2023 | 1.250 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar