Harekâtın arka planı

FIRAT Kalkanı harekâtı 7 ay 6 gün sürmüştü. DEAŞ kontrolündeki Cerablus ve El Bab terörden temizlenmişti. PKK-YPG’ye karşı yürütülen Zeytin Dalı harekâtı ise 58 günde tamamlanmıştı.

Barış Pınarı harekâtının ise daha kısa sürmesi bekleniyor. Yıldırım hızıyla yürütülen operasyonda en önemli kent merkezlerinden olan Resulayn’dan sonra Tel Abyad’da da kontrol sağlandı. Tek bir sivilin burnu kanamadı.

Sosyal medyada “Savaşa hayır” ve “Siviller ölmesin” kampanyası başlatanlar ise PKK’nın katlettiği 9 aylık bebek Muhammed Omar başta olmak üzere sivillerin öldürülmesine karşı seslerini çıkarmıyorlar. Bunların geçmişte PKK’nın karnında kurşun deliği ile öldürdüğü bebeğe de sesleri çıkmamıştı. Allah korusun, bu harekâtta TSK bir sivilin ölümüne neden olsa, dünyayı ayağa kaldırırlardı.

Barış Pınarı harekâtı adı altında aslında dünyada terörle mücadelede ders mahiyetinde okutulması gereken bir operasyon cereyan ediyor. Artık terör tehdidini sınırlarımızın ötesinde karşılıyor ve etkisiz hale getiriyoruz. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan Trump’la görüşmese ne olurdu? 15 Kasım 2019 | 4.047 Okunma Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı hesabını kim bozuyor? 14 Kasım 2019 | 13.448 Okunma Kulisler, açıklamalar ve Erdoğan-Trump görüşmesi 13 Kasım 2019 | 7.864 Okunma İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı hesabı 12 Kasım 2019 | 18.097 Okunma Barış Pınarı’na rağmen siyaset hareketli 11 Kasım 2019 | 8.452 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar