Ermenistan Zengezur sözünü yerine getirmeli

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bu hafta 'Ermenistan Zengezur sözünü yerine getirmeli' başlıklı yazısında Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile bir araya gelmelerinin ayrıntılarını kaleme aldı.

ANADOLU Yayıncılar Birliği Başkanı Sinan Burhan’ın ev sahipliğinde Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile bir araya geldik.

İtiraf edeyim Yaşar Güler’i Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde hep resmi üniforma içinde görmeye alıştığım için sivil haline alışmakta zorlanmıştım. Ama Yaşar Güler çok kısa sürede adapte olmuş.

Milli Savunma Bakanı ile sohbet ederken, Karabağ başta olmak üzere bölgedeki gelişmelerin çok dikkatli bir şekilde takip edildiği sonucunu çıkardım. Devlet uyumuyor. İkinci bir nokta daha dikkatimi çekti. Karabağ’dan söz edilirken Türkiye ve Azerbaycan aynı cümle içinde kullanılıyor. İki devlet bir millet böyle olunuyor herhalde.

BAKAN GÜLER’E SON DURUMU SORDUM

Milli Savunma Bakanı Güler’e, Azerbaycan’ın 24 saatlik müdahalesinin ardından Karabağ’daki son durumu sordum. “44 günlük savaşın sonunda bir ateşkes anlaşması imzalandı. Herkesin beklentisi anlaşmaya taraf olanların buna mutlaka uymasıydı. Ancak süreç içerisinde Azerbaycan buna harfiyen uyarken Ermenistan gerekli şartları yerine getirmedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ponzi Seçil’in verdiği şifre ve Denizbank’ın dilekçesindeki çelişki 01 Aralık 2023 | 642 Okunma İsrail’de kasap çok devlet adamı yok 30 Kasım 2023 | 669 Okunma Seçil Erzan olayında çember daralıyor 29 Kasım 2023 | 2.283 Okunma Ponzi Seçil olayını ikinci iddianame aydınlatacak 28 Kasım 2023 | 1.786 Okunma Dilan Polat’ın bağlantıları ve Seçil Erzan olayında kayıp halkalar var 27 Kasım 2023 | 2.690 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar