Erdoğan’la yayına yansımayan konuşmalar

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (03.02.2022)'' Erdoğan’la yayına yansımayan konuşmalar'' başlıklı yazısı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soru soran gazeteciler arasında yer aldığım TRT’deki canlı yayınla ilgili gözlemlerimi paylaşmak istiyorum.

6’lı Masa’nın en çok alkış alan vaadi Cumhurbaşkanlığı’nı Çankaya’ya taşımak olmuştu. Biz de Cumhurbaşkanı ile yayını Çankaya Köşkü’nden yapınca mekân seçimi bir anlamda muhalefeti anında tekzip etmek gibi olmuştu. Cumhurbaşkanı’na muhalefetin bu vaadini sorduk. Erdoğan, Çankaya Köşkü’nü avucunun içi gibi anlattı. Sonra, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi de Çankaya Köşkü de bu milletin malıdır” dedi. Çankaya Köşkü’nün atıl bırakılmadığını, tam aksine kullanıldığını anlattı.

RESEPSİYON SALONU

Çankaya Köşkü’nde yayını yaptığımız resepsiyon salonunun benim için ayrı bir anlamı vardı. O nedenle salona girince yayında birlikte olduğumuz gazeteci arkadaşım Hale Kaplan’a, “28 Şubat sürecinde olsaydık sen başörtülü olarak bu salona giremezdin. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ve Başbakan Erdoğan’ın eşleri de başörtülü oldukları için resepsiyonlara katılamıyorlardı. Abdullah Gül’ün ilk döneminde dahi bir eşli bir de eşsiz olmak üzere iki resepsiyon yapılıyordu. Askerlerin olduğu resepsiyona yine başbakan ve cumhurbaşkanının eşi katılamıyordu” dedim. Hale o günlerin mücadelesini vermiş bir gazeteci. Şaşırmadı ama üzüldü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mansur Yavaş’ın önerisine 6’lı Masa nasıl bakıyor 20 Mart 2023 | 4.271 Okunma HÜDA PAR’A Gaffar Okkan ve Hizbullah sorusu 17 Mart 2023 | 2.818 Okunma İYİ Parti seçimde ne yapacak Cumhur İttifakı genişleyecek mi? 16 Mart 2023 | 8.348 Okunma Kılıçdaroğlu’ndan Akşener’e iki operasyon 15 Mart 2023 | 6.766 Okunma İttifaklarda son durum ne? 14 Mart 2023 | 2.021 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar