Erdoğan’ın yayınlanmamış fotoğrafları ve seçim talimatı

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (03.08.2022)''Erdoğan’ın yayınlanmamış fotoğrafları ve seçim talimatı'' başlıklı yazısı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fındık taban fiyatlarını açıklamak üzere hafta sonu Ordu’daydı.

Ordulular 50 liranın üzerindeki bir fiyatı makul buluyordu. Bekledikleri gibi oldu. Erdoğan fındık taban fiyatını 54 lira olarak açıkladı.

Erdoğan’ın gezisini takip edenlerle konuştum. Seçim döneminden daha coşkulu bir şekilde karşılanmış. Elbette ki bunda fındık taban fiyatlarının açıklanacak olmasının da etkisi vardır.

Ama bakmayın sosyal medyada estirilen havaya, algı yönetimine soyunmuş anketlere. Ekonomide yaşanan sıkıntılara rağmen tabanda Erdoğan var. Diğer liderlerin oylarını birkaç kez toplasanız Erdoğan’a yetişmiyor. Henüz Erdoğan’ın bir alternatifi yok. Çünkü millet 20 yıldır Erdoğan’ın yaptığı hizmetleri görüyor. Muhalefet liderlerinin Türkiye’ye çaktığı bir çivi var mı? Sadece eleştiriyorlar.

O FOTOĞRAFIN HİKÂYESİ

Erdoğan, havaalanından inip Ordu’ya giderken yer yer yolu vatandaşlar tarafından kesiliyor. Erdoğan yer yer durup Orduluların sevgi gösterilerine karşılık veriyor. Oradan doğruca fındık bahçesine gidiyor. Miting meydanına giderken de Ordulular sokaklarda sevgi gösterisinde bulunuyorlar.

Fındık bahçesinde sosyal medyaya da yansıyan bir video var. Hatırlarsanız orada bir gencin elini öpüyor. O genç fındık bahçesinin sahibi Yeşilyurt ailesinin çocuğu. Otizmli gencimiz Murat, Erdoğan’a şiir okuyor. O da sıcak bir şekilde elini alıp öpüyor. Sosyal medyada “samimiyetin fotoğrafı” olarak yayılan kare orada çıkıyor. Ev sahibi Neşe Hanım’la fındık taban fiyatları üzerine bir sohbetleri var. O da çok samimi, çok doğal bir diyalogdu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
6’lı masayı bekleyen tehlike ve seçmen eğiliminde değişim 16 Ağustos 2022 | 3.370 Okunma Erdoğan ve Kılıçdaroğlu yükselişte 15 Ağustos 2022 | 2.627 Okunma Erdoğan’ın, ‘Zihinlerde hiçbir soru işareti kalmasın’ talimatı KPSS’de iptali getirdi 05 Ağustos 2022 | 1.073 Okunma KPSS sınavı iptal edilir mi 04 Ağustos 2022 | 2.295 Okunma Erdoğan’ın yayınlanmamış fotoğrafları ve seçim talimatı 03 Ağustos 2022 | 4.025 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar