Erdoğan’ın verdiği iki kritik sinyal

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki 29 Ekim kabul törenine tarihteki 16 Türk devletini temsilen askerlerin arasından geçerek girdik. Konukların bir kısmı askerlerle selfie çektiler ya da aralarına alıp fotoğraf çektirdiler. Hürriyet yazarı Sedat Ergin’le bu fırsatı kaçırmayanlardandık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da askerlerin arasından geçerek salona girdi. Yanında Barış Pınarı harekâtında görev alan askerler vardı.

Kabul töreni, aynı zamanda kütüphanenin açılışına denk getirildi. Kütüphane ile Cumhuriyet’in yıldönümü kabul töreninin bir araya gelmesi çok şık bir davranış oldu. Barış Pınarı harekâtı başta olmak üzere şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim okundu. Bir an Ahmet Necdet Sezer dönemini düşündüm. Böyle bir şey mümkün müydü? Resulayn ve Tel Abyad başta olmak üzere sınırlarımızın dışında görev yapan askerlerimizle canlı bağlantılar kuruldu. Erdoğan adeta bir başkomutan havasındaydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni sürecin kodları 24 Kasım 2020 | 0 Okunma Erdoğan’ın çıkışı ne anlama geliyor? 23 Kasım 2020 | 0 Okunma Anlaşıldı merkez sıra reformlarda 20 Kasım 2020 | 0 Okunma Merkez Bankası kararı ve ekonomide yeni dönem 19 Kasım 2020 | 0 Okunma Yeni reform süreci ve ekonomi 18 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar