Erdoğan’ın seçim hazırlığı

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (31.08.2022)''Erdoğan’ın seçim hazırlığı'' başlıklı yazısı.

6’lı masa şimdiye kadar 6 toplantı yaptı.

Liderler tam 30 kez birbirlerini ziyaret ettiler. Ama ortaya bir cumhurbaşkanı adayı çıkaramadılar. Havalarına baksan yarın seçim olsa iktidar olacaklar ama henüz seçim hazırlıklarına bile başlamadılar. Oysa Erdoğan şimdiden seçim hazırlıklarına başladı. Geçen hafta yapılan sürpriz MYK toplantısı tamamen seçimlere ayrılmıştı. Sürpriz diyorum çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan programında olmamasına rağmen toplantının yapılmasını istemiş ve beklenenden de uzun sürmüş. Toplantıya katılanlar tek tek söz alıp seçimlere ilişkin görüşlerini açıklamışlar. İlk olmasına rağmen verimli geçtiği söyleniyor. Bu ilkti ama bundan sonra seçime hazırlık toplantılarının düzenli olarak yapılacağı ifade ediliyor.

MUHALEFETİN REHAVETİ

Erken seçim mi olur, seçim zamanında mı yapılır orasını bilmem ama bu seçimin öyle sıradan bir seçim olmayacağı belli. O nedenle AK Parti’nin seçimlere doğru bir strateji ile hazırlanması gerekiyor. Hata yapma lüksü yoktur. Muhalefetin ise nasıl olsa bu ekonomi AK Parti’yi götürür, biz de iktidar oluruz havasından bir an önce çıkması gerekiyor. Millet şimdi iktidarı da muhalefeti de izliyor, not alıyor. Seçim günü ise gereğini yapacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na davet 02 Aralık 2022 | 2.877 Okunma Akşener cumhurbaşkanı adaylığı sinyalini verdi 01 Aralık 2022 | 2.409 Okunma İmamoğlu, alternatif il teşkilatı kuruyor 30 Kasım 2022 | 2.668 Okunma Kara harekâtı, Sisi ile ikili görüşme ve sıra Esed’de 29 Kasım 2022 | 1.758 Okunma 6’lı masa ikiye bölündü 28 Kasım 2022 | 5.087 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar