Erdoğan’ın mesajları ve Ankara’daki hava

Erdoğan Meclis’e gelirken AK Partililer sağlı-sollu olarak şeref kapısının önüne dizilip kalabalık bir heyet halinde karşılıyorlar.

Barış Pınarı harekâtından sonra hem karşılayanların sayısı artmıştı hem de hissedilir bir coşku göze çarpıyordu. Erdoğan’ı beklerken bakanlar Meclis’e gelmeye başladı. ABD tarafından yaptırım kararı alınan bakanlar ilgi odağıydı.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, tokalaşmak için elini uzatan milletvekillerine “Dikkat edin, tehlikeli olabilir” diye esprili bir şekilde karşılık verdi. Milletvekilleri, “O zaman elinizi iki defa sıkacağız” diyerek tokalaştılar. İkinci kez yaptırım listesine alınan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise “İlk yaptırımdan sonra mal varlığımda herhangi bir değişim yoktur, arz ederim” diye göndermede bulundu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise grup toplantısının yapıldığı salona girince bir grubun “Hulusi paşa bizi Suriye’ye götür” sloganlarıyla karşılaştı. Akar, asker selamıyla karşılık verdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Büyükelçiler krizinde bir ihtimal daha var 25 Ekim 2021 | 7 Okunma Siyasi cinayetler soruşturması ne durumda? 22 Ekim 2021 | 770 Okunma Akşener ile Kılıçdaroğlu ne konuştu? 21 Ekim 2021 | 5.236 Okunma Kılıçdaroğlu’nda özgüven zehirlenmesi 20 Ekim 2021 | 2.311 Okunma Hadi Kemal Bey, sıra sende 19 Ekim 2021 | 4.580 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar