Erdoğan’ın CHP’yi ziyareti Kavala ve Sinan Ateş dosyası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 yıl aradan sonra bugün CHP Genel Merkezi’ni ziyaret edecek.

Özgür Özel’in makamında gerçekleşecek olan görüşmede; Erdoğan’ın arkasında ‘Cumhurbaşkanlığı Forsu’ bulunan Türk bayrağı, Özgür Özel’in arkasında ise CHP bayrağı yer alacak.

NELER KONUŞULACAK

Özgür Özel görüşme öncesinde bir gündem hazırlığı yaptı.

Asgari ücret, emeklilerin durumu, öğretmen atamaları, belediyelerin borç yükü, Şenyaşar ailesinin talebi, Hakkâri Belediyesi’ne kayyum atanması ile Can Atalay başta olmak üzere Gezi mahkûmlarının durumu yer alacak.

Sivil anayasa konuşulacak mı? En azından AK Parti kanadının beklentisi o yönde.

DİYALOG DESTEK GÖRÜYOR

İlk görüşme 2 Mayıs’ta AK Parti Genel Merkezi’nde olmuştu. İki liderin görüşmesi kamuoyundan büyük destek gördü. Çünkü millet, devletin tepesindeki kavgadan hoşlanmaz. İktidar ve muhalefetin ülkenin temel sorunlarını görüşmek üzere bir araya gelmesini destekler. Hep örnek veriyorum; Demirel ile Ecevit 1980 öncesinde cenazede bile tokalaşmıyorlardı. Sonucu hiç iyi olmadı. Kılıçdaroğlu ile Erdoğan arasında bir diyalog kurulmadı. Ülkeye bir yararı da olmadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan ile Özgür Özel Kıbrıs’ta görüşecek mi 21 Haziran 2024 | 172 Okunma İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu ittifak kuracak mı... Özgür Özel’i devirecekler mi 20 Haziran 2024 | 1.047 Okunma Kavala, Öcalan’dan daha mı tehlikeli  19 Haziran 2024 | 833 Okunma CHP-AK Parti ve MHP arasında yaşanan neydi 18 Haziran 2024 | 732 Okunma Normalleşme süreci bitti mi bitmeli mi 17 Haziran 2024 | 743 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar