Erdoğan’ı öfkelendiren neydi?

Siyasi feraseti güçlü bir lider Erdoğan. Arınç’ın açıklamaları ile reform sürecinin zarar göreceğini, MHP’nin tedirgin edilmesinin siyasi kaosa neden olabilecek bir sürecin kapısını araladığını gördü. Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla misali.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Neden öfkeli konuşuyorsun” diye sorulduğunda, “Öfke bir hitabet sanatıdır” demişti. Dün AK Parti grubunda konuşurken öfke vardı, tavır vardı, duruş vardı, güçlü liderlik vardı.

Bülent Arınç’ın konuşması, İhsan Arslan’ın değerlendirmeleri üzerine son dönemlerin en “öfkeli”konuşmalarından birini yaptı. Mesajların çoğu AK Parti’nin içineydi ama hem içeriye, hem dışarıya önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti grubunda yaptığı konuşmayı kompartıman kompartıman değerlendirmek gerekiyor. Ama kompartımanları bir araya getirdiğinizde bir ray üzerinde ve belli bir menzile doğru giden bir treni görüyorsunuz.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin sistem önerisi 25 Ocak 2021 | 1.449 Okunma Enis Berberoğlu işi ne olacak? 22 Ocak 2021 | 2.396 Okunma Çelebi’den Kılıçdaroğlu’na yanıt: ‘Mektup arkadaşı aramıyoruz’ 21 Ocak 2021 | 3.730 Okunma CHP milletvekili Çelebi: ‘Muharrem İnce ile görüşüyoruz’ 20 Ocak 2021 | 4.324 Okunma Bahçeli’nin sokak çıkışı 19 Ocak 2021 | 5.018 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar