Erdoğan yeni parti hakkında ne deşifre edecek? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin kuruluş yıldönümünde dört önemli mesaj verdi. Birinci mesajı, AK Parti’ye yönelikti.

Hatta partililerin kulağına küpe olması geren altın kıymetinde bir değerlendirmeydi. Erdoğan, “AK Parti ancak kendisi gibi olmaktan çıktığında misyonunu kaybeder. Tıpkı bu çatının altından ayrılanlar gibi milletle irtibatını kaybederek yolunu şaşırdığı gün AK Parti’nin de vadesi dolmuş demektir” dedi.

Muhafazakâr kesimde bir süredir “AK Parti fabrika ayarlarına geri dönmeli”tartışması yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu tartışmayı bir adım ileriye taşıdı. Erdoğan aslında bir boy aynası koydu. Erdoğan’ın ikinci mesajının adresi ise yeni parti kurma çalışmaları yürüten Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na yönelikti. Erdoğan, “Hafıza kayıtlarımızın içinde olanları da vakti geldiğinde milletimizle paylaşacağımızı şimdiden burada söylüyorum. Bu kayıtların içerisinde çok şeyler var. Kim kimdir, bunları milletimizin bilmesi lazım. Bilmesi lazım ki yanlış istikamette gitmesin” dedi. Bu mesajın satır aralarının iyi okunması gerekiyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli, Akşener’e neden ‘Evine dön’ dedi? 07 Ağustos 2020 | 4.060 Okunma Çeşme kaymakamı neden görevden alındı? 06 Ağustos 2020 | 4.763 Okunma Okulların açılması yeniden değerlendirilir 05 Ağustos 2020 | 2.219 Okunma İnce yılbaşında partisini kuruyor 04 Ağustos 2020 | 2.720 Okunma İnce: ‘Kurultaydan sonra çok talep alıyorum’ 03 Ağustos 2020 | 1.859 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar