Erdoğan, parti içi tartışmalar için ne dedi?

AK Parti’de çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Partide şimdiye kadar alışık olunmayan tartışmalar çıkıyor.

Ahmet Davutoğlu ile hareket eden eski milletvekili ve il başkanlarından oluşan bir grup, parti ile yollarını ayırıyor. Kasım ayında kuracakları yeni partide görev almak üzere kolları sıvıyorlar. Abdullah Gül-Ali Babacan partisi ise sessiz ama derinden çalışmalarını sürdürüyor.

Bu süreçlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavrını çok belirleyici buluyorum. Bir anlamda suyun akışını değiştirecek bir güce sahip. O nedenle Erdoğan’ın politikalarındaki değişiklikleri ve yapmayı planladığı hamleleri dikkatle takip etmeye çalışıyorum.

23 Haziran İstanbul seçimlerinden sonra Erdoğan çok ciddi bir sorgulama ve istişare sürecine girdi. Yeni sürecin etkileri görülmeye başlandı ama sonuçlarını alabilmek için henüz erken.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cinsel istismar ve kadına şiddet kapsam dışı 30 Mart 2020 | 2.993 Okunma Çinli doktorlar koronavirüsle mücadelede ne önerdi? 27 Mart 2020 | 8.525 Okunma Erdoğan’ın kırmızı çizgisi ve tepki gösterdiği konu ne oldu? 26 Mart 2020 | 10.073 Okunma Favipiravir’in sonuçları hafta başında alınacak 25 Mart 2020 | 4.564 Okunma Çin’den gelen ilaç Favipiravir 24 Mart 2020 | 5.750 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar