Erdoğan muhalefet milletvekillerine neden çağrı yaptı

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (02.02.2022)'' Erdoğan muhalefet milletvekillerine neden çağrı yaptı'' başlıklı yazısı.

Meclis’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı beklerken, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile sohbet ettik. Adil Bey olunca sohbet haliyle ya yol açılışı ya bir metro açılışı üzerine oluyor.

Bugünü işaret ederek Afyon’da olacağını söyledi. “CHP’nin yalanları, AK Parti’nin icraatları bitmez” dedi. Slogan gibi bir sözdü.

İRONİ YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan kalabalık heyetle giriş yapınca konuşmasını izlemek üzere AK Parti grubuna geçtik. Bu arada seçimin ucu gözüktü ya, partilerin grup toplantılarında bir izdiham yaşanıyor. Sanıyorum milletvekili listeleri kesinleşene kadar bu iş sürecek. CHP’nin, İYİ Parti’nin grup toplantılarına da yüksek bir katılım oluyor. AK Parti grubunda ise iğne atsan yere düşmez. Bizim millet siyaseti seviyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı izlerken ilk dikkatimizi çeken üslubundaki farklılıktı. Hatta basın locasında Cumhurbaşkanı’nın konuşmasını yazan mı değişti diye aramızda konuştuk. Konuşma metnini yazan değişmemiş ama Erdoğan zaman zaman ironi yaptı.

BAY BAY KEMAL

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mansur Yavaş’ın önerisine 6’lı Masa nasıl bakıyor 20 Mart 2023 | 4.361 Okunma HÜDA PAR’A Gaffar Okkan ve Hizbullah sorusu 17 Mart 2023 | 2.819 Okunma İYİ Parti seçimde ne yapacak Cumhur İttifakı genişleyecek mi? 16 Mart 2023 | 8.354 Okunma Kılıçdaroğlu’ndan Akşener’e iki operasyon 15 Mart 2023 | 6.768 Okunma İttifaklarda son durum ne? 14 Mart 2023 | 2.021 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar