Erdoğan kimin için ‘Sonları hüsran olacak’ dedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün AK Parti milletvekilleriyle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Dünkü toplantı üçüncü grubu oluşturuyordu.

Dünkü toplantıda daha önceki iki toplantıdan farklı bir sahne yaşanıyor. Yirmiye yakın milletvekili söz alıyor. Söz alan milletvekilleri Erdoğan’a bağlılıklarını bildirerek konuşmaya başlıyorlar. İstisnasız olarak, “Hiç endişeniz olmasın, biz sizin yanınızdayız” diyorlar. Daha önceki toplantılarda böyle bir şeye ihtiyaç duyulmamasına rağmen bu kez milletvekilleri neden bağlılıklarını bildirme gereği duydu?

Ali Babacan’ın istifasıyla birlikte artık yeni partinin ayak sesleri daha yakından hissedilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna-Hersek gezisi dönüşünde ilk kez bu konuya değindi. Gül, Babacan ve Davutoğlu’na kırgın olduğunu söyledi. Ali Babacan’a “Ümmeti parçalamaya hakkınız yok” dediğini açıkladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Utancın yıldönümü olarak 27 Mayıs 27 Mayıs 2020 | 2.917 Okunma Ne oldu Milli Mücadele söylemine? 22 Mayıs 2020 | 3.192 Okunma CHP Anıtkabir için kaçta müracaat etmiş? 21 Mayıs 2020 | 4.705 Okunma Koronavirüs sürecinde anketler ne gösteriyor? 20 Mayıs 2020 | 6.487 Okunma Tatil kararı nasıl alındı? 19 Mayıs 2020 | 4.266 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar