Erdoğan kimin için ‘Sonları hüsran olacak’ dedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün AK Parti milletvekilleriyle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Dünkü toplantı üçüncü grubu oluşturuyordu.

Dünkü toplantıda daha önceki iki toplantıdan farklı bir sahne yaşanıyor. Yirmiye yakın milletvekili söz alıyor. Söz alan milletvekilleri Erdoğan’a bağlılıklarını bildirerek konuşmaya başlıyorlar. İstisnasız olarak, “Hiç endişeniz olmasın, biz sizin yanınızdayız” diyorlar. Daha önceki toplantılarda böyle bir şeye ihtiyaç duyulmamasına rağmen bu kez milletvekilleri neden bağlılıklarını bildirme gereği duydu?

Ali Babacan’ın istifasıyla birlikte artık yeni partinin ayak sesleri daha yakından hissedilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna-Hersek gezisi dönüşünde ilk kez bu konuya değindi. Gül, Babacan ve Davutoğlu’na kırgın olduğunu söyledi. Ali Babacan’a “Ümmeti parçalamaya hakkınız yok” dediğini açıkladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan Trump’la görüşmese ne olurdu? 15 Kasım 2019 | 3.806 Okunma Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı hesabını kim bozuyor? 14 Kasım 2019 | 13.416 Okunma Kulisler, açıklamalar ve Erdoğan-Trump görüşmesi 13 Kasım 2019 | 7.864 Okunma İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı hesabı 12 Kasım 2019 | 18.073 Okunma Barış Pınarı’na rağmen siyaset hareketli 11 Kasım 2019 | 8.450 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar