Erdoğan ile Bahçeli ne konuştular?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyareti siyasi kulisleri hareketlendirdi.

Kimi bunu kabine değişikliğinin işareti olarak gördü. Kimi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi üzerindeki değişiklik hakkında Bahçeli’yi bilgilendirme olarak değerlendirdi.

Görüşmenin MGK’dan bir gün sonra, Yüksek Askeri Şura toplantısından ise 1 gün önce olması nedeniyle MGK ve YAŞ gündemine ilişkin yorumlar yapıldı. İşi erken seçime kadar götürenler de çıkmadı değil.

Görüşme önemliydi. Hem de çok çok önemliydi. Çünkü daha bir gün önce akşam saatlerine kadar MHP Genel Merkezi’nde görüşmeye ilişkin bir bilgi yoktu. Öğle saatlerine kadar randevu talep edilmemişti. Görüşme yapılacak diye bir gündem yoktu. Ne olduysa MGK toplantısından sonra oldu. İki lider görüşmek üzere randevulaştılar.

Görüşme aynı zamanda birçok ilkleri barındırıyordu. Ayrıca Devlet Bahçeli devlet geleneği gereği görüşmek için Cumhurbaşkanlığı’na giderdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasi cinayetler iddiası, soruşturma konusu yapılmalı 13 Ekim 2021 | 3.484 Okunma İlk kez yapılan hesaba göre, muhalefet ne kadar oy almalı? 12 Ekim 2021 | 7.338 Okunma Erdoğan’ın gençlerle buluşmasının öteki yüzü 11 Ekim 2021 | 4.741 Okunma Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasında taktik savaşı 08 Ekim 2021 | 5.701 Okunma Erdoğan, Akşener’i neden hedef aldı? 07 Ekim 2021 | 5.880 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum