Erdoğan ‘danışma kurulu’ oluşturuyor

CUMHURBAŞKANI Erdoğan Meclis’e gelirken havadan da bir helikopter konvoyu takip ediyordu.AK Parti heyeti�Erdoğan’ı karşılamak üzere Meclis Başkanlığı’nın girişinde yerlerini almışlardı....

CUMHURBAŞKANI Erdoğan Meclis’e gelirken havadan da bir helikopter konvoyu takip ediyordu.
AK Parti heyeti�Erdoğan’ı karşılamak üzere Meclis Başkanlığı’nın girişinde yerlerini almışlardı. Başbakan, Meclis’in protokol kapısına gelince bir koşu gidip Başbakan’ı karşıladılar, sonra onu da alıp Meclis Başkanlığı’nın girişinde yerlerini aldılar. Bekleyiş uzun sürmedi. Cumhurbaşkanı Meclis’e giriş yaptı. Cumhurbaşkanı’nın, Meclis’e gelişi sırasında resmi törenle karşılanması gerekiyor. Ama “Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı” sıfatıyla geldiği için AK Parti heyeti tarafından karşılandı. Böylece ilk gelenek başlamış oldu.  Cumhurbaşkanlığı forsu hem bayrak direğine çekildi hem de grup salonunda yerini aldı.

Cumhurbaşkanı’nın, AK Parti grubuna hitap etmek üzere Meclis’e gelişi tarihi bir andı. Meclis’te olağanüstü bir hareketlilik yaşandı. Erdoğan’ın 1044 gün sonra AK Parti grubuna girişi ise çok coşkuluydu.

AK Parti grubu ilklere sahne oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı sıfatıyla konuştu, Başbakan, Grup Başkanı olarak oturumu yönetti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanlığı Gül ile Babacan’ın arasını mı açtı? 23 Ekim 2020 | 2.981 Okunma Akşener’in manevrası 22 Ekim 2020 | 4.941 Okunma Enver Altaylı’nın ‘Sokağa dökülün’ sözü neyin şifresi 21 Ekim 2020 | 7.347 Okunma Muhalefetin 2023 modeli 20 Ekim 2020 | 2.917 Okunma Metropoll anketinden 2023’e dönük iki sinyal 19 Ekim 2020 | 5.555 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar