Erdoğan: Balkon konuşması Binali Bey’in hakkı

10 Nisan 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminden bir gün önce Konya’daydık. Bir gün sonra halk tarafından cumhurbaşkanı seçilecek olan Erdoğan’la konuşmuştuk. Dün, 16 Nisan referandumu...

10 Nisan 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminden bir gün önce Konya’daydık.

Bir gün sonra halk tarafından cumhurbaşkanı seçilecek olan Erdoğan’la konuşmuştuk. Dün, 16 Nisan referandumu öncesinde son şehir mitinginin yapıldığı Konya’daydık. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la konuştuk. Konya’nın ayrı bir özelliği de eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun memleketi olmasıydı.

CUMHURBAŞKANI’YLA SORU-CEVAP

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Konya’da eski Başbakan Ahmet Davutoğlu karşıladı. Kılıçarslan Meydanı’ndaki mitingde kürsüye önce Davutoğlu çıktı. Davutoğlu, mesajını Mevlânâ’nın sözleriyle verdi; “17 Nisan sabahı şunu diyeceğiz: Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım. Yeni Türkiye’yi kurmak lazım”.Cumhurbaşkanı Erdoğan’la kürsüye çıkmadan önce konuştuk... Milliyet’ten Serpil Çevikcan, Sabah’tan Okan Müderrisoğlu ve Burhanettin Duran’la birlikte.

Öncelikle bir gözlemimi paylaşmak istiyorum. Morali yerindeydi. “10 Ağustos’tan önce de Konya’da birlikteydik” deyince, uzun bir “Evet” çekerek karşılık verdi. Erdoğan’a ilk olarak referandum sonucuna ilişkin tahmini sorduk. Soruyla karşılık verdi.“Anketleri siz yazıyorsunuz, sizin tahmininiz ne?” diye sordu. Ortalama yüzde 55 artı evet çıkacağı yönündeydi. Bize tek tek sordu, “Asıl sizin vereceğiniz oran önemli” dememize rağmen kendisi bir oran vermedi. Bize, verdiğiniz oran az ya da çok demedi. Ama evet çıkacağından emin bir havası vardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gülen, Enver Altaylı’yı Gül’e danışman yapmak istemiş 28 Ekim 2020 | 4.615 Okunma Enver Altaylı’yı yurtdışına kaçırmak istemişler 27 Ekim 2020 | 4.677 Okunma Muharrem İnce’nin 29 Ekim hazırlığı 26 Ekim 2020 | 2.352 Okunma Cumhurbaşkanlığı Gül ile Babacan’ın arasını mı açtı? 23 Ekim 2020 | 3.035 Okunma Akşener’in manevrası 22 Ekim 2020 | 5.124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar