Elon Musk, Tesla fabrikası için ne dedi

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bu hafta 'Elon Musk, Tesla fabrikası için ne dedi' başlıklı yazısını kaleme aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de Elon Musk’la görüşmesi en az BM toplantısı kadar ilgi görmüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de Elon Musk’la görüşmesi en az BM toplantısı kadar ilgi görmüştü. Erdoğan’ın, futbol topu hediye ettiği Musk’un, oğluna, “X” diye hitap etmesi ve ortamın pozitif havası ilgi odağı olmuştu.

Görüşmenin magazin yanı kadar önemli olan bir nokta da ekonomik boyutuydu. Erdoğan, Elon Musk’a Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’ye kurmasını teklif etmişti. Bu yazdıklarım medyaya yansıdı. Ama peki Musk, Erdoğan’ın Tesla’nın 7’nci fabrikasını Türkiye’ye kurma teklifine ne cevap veriyor? Elon Musk, “Biz otomobillerimizin birçok parçasını ülkenizde yaptırıyoruz. Türkiye’de Tesla’nın birçok parçasını ürettiğimiz için de ayrıca memnunuz. Tabi ki ilk düşüneceğimiz ülke, Türkiye olacaktır” diyor.

RALPH LAUREN’İN İKİ NUMARASI OLAN TÜRK

Elon Musk’ın ABD dışında Çin ve Almanya’da fabrikaları bulunuyor. Elon Musk’ın Türkiye’de fabrika kurması elbette ki ticari anlamda önemli bir yatırım olur. Ama asıl önemli olan diğer yatırımcıları da teşvik edici bir rol oynar.

Ekonomiyle ilgili olarak ABD’den bir anekdot daha aktarmak istiyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan Dubai dönüşü gazetecilere konuştu: Dilan Polat- Seçil Erzan sorusu ve Erdoğan’ın tavrı 03 Aralık 2023 | 430 Okunma Ponzi Seçil’in verdiği şifre ve Denizbank’ın dilekçesindeki çelişki 01 Aralık 2023 | 1.005 Okunma İsrail’de kasap çok devlet adamı yok 30 Kasım 2023 | 679 Okunma Seçil Erzan olayında çember daralıyor 29 Kasım 2023 | 2.294 Okunma Ponzi Seçil olayını ikinci iddianame aydınlatacak 28 Kasım 2023 | 1.787 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar