Dilan Polat’ın bağlantıları ve Seçil Erzan olayında kayıp halkalar var

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bu hafta 'Dilan Polat’ın bağlantıları ve Seçil Erzan olayında kayıp halkalar var' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Dilan Polat olayından sonra Seçil Erzan işine de el atmış bulunuyorum.

Arda, Selçuk İnan, Emre Belözoğlu, Emre Çolak, Semih Kaya ve Buse Terim gibi kamuoyunun tanıdığı isimler işin içinde olunca Seçil Erzan olayı bir anda ilgi odağı oldu. Ama hiçbir şey Dilan Polat işinin unutulmasına engel olmamalı. Neden? Çünkü Dilan Polat olayı buzdağının görünen yüzü. Dilan Polat’la birlikte yumağın ucu yakalandı. Bu yumağın bir ucunda Gürcistan, diğer ucunda Kıbrıs, diğerinde Dubai var.

Dilan Polat’ın “Enercii” diye ortalarda dolaşması, saçlarını dolarla bukle bukle yapması işin magazin boyutu. Ama işin arkasında milyar dolarlara hükmeden bahis çetesi çıkabilir.

Seçil Erzan olayında ise kayıp halkalar var.

FATİH TERİM KORUNUYOR MU

1- Seçil Erzan’ın dolandırdığı kişilerin tamamı aynı zamanda Fatih Terim’in çevresini oluşturuyor. Fonun adına ”Fatih Terim fonu” deniliyor. Seçil Erzan, Fatih Terim’in damadı Volkan Bahçekapılı, işadamı İbrahim Çağlar ve Ömer Kahraman’a Fatih Terim’in de bu fona para yatırdığını söylüyor. Bunlar Fatih Terim’in etrafındaki insanlar. Biri Fatih Terim’e böyle bir fondan haberi olup olmadığını sormuyor mu?

Fatih Terim, futbolcular Arda Turan ve Emre Belözoğlu ile Denizbank’ın genel müdürlük binasına gidiyor. Hakan Ateş’e bu paraları Denizbank’ın ödemesinin mümkün olup olmadığını soruyor, 3 milyon dolar alacağı için banka çalışanı Rüya Hanım’la yazışıyor ama iddianamenin hiçbir yerinde Fatih Terim yer almıyor. Bir el, ‘İmparator’u koruyor mu?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kent ittifakı değil Kandil ittifakı 21 Şubat 2024 | 3.416 Okunma Meriç’teki teröristlerin üzerinden hangi krokiler çıktı 20 Şubat 2024 | 763 Okunma Adalet Bakanı Tunç: FETÖ’yle mücadele kırmızı çizgimiz 19 Şubat 2024 | 913 Okunma Erdoğan-Sisi görüşmesinden izlenimler 15 Şubat 2024 | 1.732 Okunma Erdoğan Dubai’de seçimler için ne dedi 14 Şubat 2024 | 514 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar