Cumhurbaşkanı zam almayacak, sıra Kılıçdaroğlu’nda

Hürriyet Gazetesi Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (29.06.2022)''Cumhurbaşkanı zam almayacak, sıra Kılıçdaroğlu’nda'' başlıklı yazısı.

Meclis’e sunulan ek bütçede Cumhurbaşkanı ödeneği yüzde 20.2 oranında artırılıyordu. CHP bunun üzerine millet geçim sıkıntısı altında inim inim inlerken, Erdoğan maaşına zam yapıyor diye algı operasyonuna girişti. Erdoğan’ın maaşını 100 bin 750 TL’den 141 bin 453 liraya çıkaracağını gündeme getirdiler.

Eski cumhurbaşkanlarının, emekli milletvekillerinin, eski başbakanların, eski Meclis başkanlarının maaşları cumhurbaşkanının maaşına endeksli. Erdoğan bu yılın başında maaşına zam istemeyince maaşı cumhurbaşkanına bağlı olanların emekli maaşları da artmadı.

Emekli milletvekilleri iktidar ve muhalefet partileri ile görüşerek maaşlarının düzenlenmesini talep ettiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan istemeyerek de olsa ek bütçede artış yapılmasına onay verdi.

Ama vay sen misin bunu yapan... CHP yöneticileri başta olmak üzere muhalif medya hemen harekete geçti. Akşener ve Kılıçdaroğlu Meclis kürsüsünden, Erdoğan’ı maaşına artış yapmakla suçladılar.

DÜZENLEME YANLIŞ

Emekli milletvekili maaşının, eski cumhurbaşkanlarının, eski başbakanların, eski Meclis başkanlarının emekli maaşlarındaki artışın cumhurbaşkanının maaşına endekslenmesi yanlış bir düzenleme. Çünkü her defasında, her gündeme geldiğinde Cumhurbaşkanlığı yıpratılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu yakınlaşması ne anlama geliyor 18 Ağustos 2022 | 1.382 Okunma Cemevleriyle ilgili düzenlemeler ne getiriyor 17 Ağustos 2022 | 2.003 Okunma 6’lı masayı bekleyen tehlike ve seçmen eğiliminde değişim 16 Ağustos 2022 | 3.738 Okunma Erdoğan ve Kılıçdaroğlu yükselişte 15 Ağustos 2022 | 2.674 Okunma Erdoğan’ın, ‘Zihinlerde hiçbir soru işareti kalmasın’ talimatı KPSS’de iptali getirdi 05 Ağustos 2022 | 1.073 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar