Bütün yollar erken seçime

Artık netleşti.Türkiye erken seçime gidiyor.MHP'li Semih Yalçın, erken seçim şartıyla kurulacak AK Parti azınlık hükümetine destek verebileceklerini açıkladı.MHP Genel Başkan Yardımcısı...

Artık netleşti.
Türkiye erken seçime gidiyor.
MHP'li Semih Yalçın, erken seçim şartıyla kurulacak AK Parti azınlık hükümetine destek verebileceklerini açıkladı.
MHP Genel Başkan Yardımcısı tarih olarak Kasım ayını gösterdi.

“Koalisyon alternatifleri tamamen tükenirse, Kasım ayında erken seçim yapılması koşuluyla bir seçim azınlık hükümetine destek verebiliriz. MHP, Kasım ayına sıcak bakar” dedi.

Semih Yalçın daha sonra sözlerinin çarpıtıldığını belirterek, yeni bir açıklama yaptı.
“Partimizin herhangi bir 'azınlık hükümeti' seçeneğine sıcak ve olumlu yaklaşması düşünülemeyecektir”
MHP'de Devlet Bahçeli son sözü söylemeden ihtiyatlı olmalı. O nedenle Semih Yalçın'ın ne ilk açıklaması ne de daha sonra yaptığı, düzeltme de referans olarak alınamaz.

Ama 15 Kasım'da erken seçim yapılmasını ilk olarak MHP lideri Bahçeli önermişti. O nedenle Semih Yalçın'ın ilk açıklaması, Bahçeli ile çelişmiyor.

Bahçeli, MYK üyeleri ve milletvekilleriyle yaptığı toplantıdan sonra, “15 Kasım ve sonrasında seçimi bekleyebiliriz" diye açıklama yapmıştı. Ama MHP lideri daha seçim gecesi yaptığı açıklamada “Erken seçim” ihtimalinin altını çizmiş ve ”Ne zaman olursa, erken seçim olur” demişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekrem İmamoğlu’nun dosyasıyla ilgilenenler 24 Temmuz 2024 | 2.702 Okunma Bayan kahkaha mı bay asık surat mı 23 Temmuz 2024 | 4.940 Okunma CHP’de kaset savaşları mı başlıyor 22 Temmuz 2024 | 1.789 Okunma Trump suikastında şüpheli Gizli Servis mi 19 Temmuz 2024 | 453 Okunma Şantajlar, kasetler, linç kampanyaları kimin için yapılıyor 18 Temmuz 2024 | 1.639 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar