Buğra Kavuncu’nun çıkışı ve çoklu aday ihtimali

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (23.08.2022)''Buğra Kavuncu’nun çıkışı ve çoklu aday ihtimali'' başlıklı yazısı.

6’lı masanın her toplantısından ve yine 6’lı masanın her bildirisinden mucizevi sonuçlar bekleyen muhalif bir medya düzeni var.

Öyle ki Meral Akşener’in ev sahipliğinde yapılan 5’inci toplantıdan sonra yayınlanan bildiride, “Yarının Türkiye’sini” ibaresi tırnak içinde yer aldığı için heyecanlanan spikerler olmuştu. Öyle ki, “Yarının Türkiye’sini ifadesindeki Y ve T büyük harfle yazılmış, bu bir mesaj olabilir mi? 6’lı ittifakın ismi yarının Türkiye’si ittifakı adını alabilir mi?” diye yorum yapmışlardı. Yakında 6’lı masanın toplandığı mekânlarda dilek tutup çaput bağlayana rastlarsanız şaşırmayın.

AKŞENER’E ÇOK YAKIN

Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi süreci yaklaştıkça 6’lı masadaki görüş ayrılıkları su yüzüne çıkmaya başladı. Son bildiride ortak cumhurbaşkanı adayı vurgusu yapıldı ama asıl mesaj toplantı öncesinde Buğra Kavuncu’dan geldi. Buğra Kavuncu, Meral Akşener’e çok yakın isimlerden birisi. Ümit Özdağ’ın kopuşunu göze alma pahasına Buğra Kavuncu’ya sahip çıkmıştı. O nedenle Buğra Kavuncu’nun açıklamasını Meral Akşener’in 6’lı masaya mesajı olarak değerlendirebiliriz.

ZAMAN AYARLI HAMLE

Buğra Kavuncu, “Bizim sahada şubat ayından beri en çok duyduğumuz isim Mansur Başkan. Mansur Yavaş ile ilgili bir ağırlık var” çıkışı ile bombanın pimini çekip 6’lı masanın ortasına bıraktı. Buğra Kavuncu’nun zaman ayarlı açıklaması 6’lı masada, “Kılıçdaroğlu ortak adayımız” kararının alınmasını önlemeye yönelik bir hamle olarak değerlendirildi.

CHP’Yİ SARSTI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na davet 02 Aralık 2022 | 2.922 Okunma Akşener cumhurbaşkanı adaylığı sinyalini verdi 01 Aralık 2022 | 2.430 Okunma İmamoğlu, alternatif il teşkilatı kuruyor 30 Kasım 2022 | 2.676 Okunma Kara harekâtı, Sisi ile ikili görüşme ve sıra Esed’de 29 Kasım 2022 | 1.758 Okunma 6’lı masa ikiye bölündü 28 Kasım 2022 | 5.088 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar