Anlaşıldı merkez sıra reformlarda

TOBB’un düzenlediği ekonomi şurâsından sonra oda ve borsa başkanlarının nabzını tutmaya çalıştım. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahmin ettiğimin ötesinde “pozitif bir hava” vermiş.

Polis telsizlerinin değişmez anonsuydu:

“Anlaşıldı merkez.”

Merkez Bankası’nın faiz arttırım kararı, piyasalar tarafından anlaşıldı.

Sabah saatlerinde, acaba faiz arttırımı beklentinin altında mı kalacak diye bir endişe vardı. Ama Merkez Bankası 4.75’lik faiz arttırımı yaparak, piyasaların beklentilerini karşıladı.

Böylece Naci Ağbal’ın başkanı olduğu yeni Merkez Bankası yönetimi, güven testini başarıyla geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TOBB Ekonomi Şurâsı’nda yüksek faiz konusundaki yaptığı eleştiriye rağmen bu kararın alınması, Merkez Bankası’nın bağımsızlığı konusunda olumlu bir not oldu.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sağlık Bakanı Hürriyet'e açıkladı... Aşı olmayana sinemada, tiyatroda yolculukta PCR testi 05 Ağustos 2021 | 2.264 Okunma Kılıçdaroğlu, ortak cumhurbaşkanı adayı olacak mı? 04 Ağustos 2021 | 5.842 Okunma Milli güvenlik sorunu 03 Ağustos 2021 | 3.873 Okunma Meclis bakanları görevden alabilecek 02 Ağustos 2021 | 6.216 Okunma Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı kim? 30 Temmuz 2021 | 5.580 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar