Ankara’daki terör saldırısı ve Meclis’ten notlar

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi haftanın yeni gününde Ankara'da dün gerçekleşen terör saldırısı ve Meclis. açılışına dair 'Ankara’daki terör saldırısı ve Meclis’ten notlar' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Ankara’da güne canlı bomba eylemiyle başladık.

İlk önce Kızılay tarafında bir patlama olmuş, ardından silah sesleri duyulmuş haberi geldi. Zaman ilerledikçe işin rengi belli oldu. İçişleri Bakanlığı’na yönelik canlı bomba eylemi olduğu ortaya çıktı. Bu kez korkulan olmadı. PKK’nın canlı bomba saldırısı polislerimizin dikkati sayesinde önlendi.

Meclis’in açılışına giderken Merasim Sokak önünden geçip, İçişleri Bakanlığı tarafından giriş yaptım.

Merasim Sokak’ta masum sivillerin hayatını kaybettiği bombalı eylem gerçekleşmişti. Olay yerine gittiğimde hâlâ yanmış insanların kokusu geliyordu. Bu kez de aynı şeyi hedeflediler ama başaramadılar. Hevesleri kursaklarında kaldı. Polislerimiz canlarını yok sayarak iki teröristi etkisiz hale getirdi

MECLİS’İN AÇILIŞINA AYARLI

Elbette ki güvenlik birimlerimiz tarafından Ankara’nın ortasına kadar gelip, bu eylemi nasıl gerçekleştirdikleri araştırılıyor. İlk tespitler teröristlerin Meclis’in açıldığı 1 Ekim’de eylemi gerçekleştirmek için talimat aldıklarını gösteriyor. Kayseri’de bir veterineri şehit edip, aracını gasp ederek 1 Ekim sabahı Ankara’ya ulaşmaları, doğrudan PKK lideri Murat Karayılan’a bağlı, “Ölümsüzler Taburu”nda yer almaları, bu saldırının Meclis’in açılışına göre hazırlanmış tarih ayarlı bir saldırı olduğunu gösteriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Denizbank yöneticileri Ponzi Seçil olayında ifadeye çağrılmış 07 Aralık 2023 | 2.152 Okunma İçişleri Bakanı ile konuştuklarımız ve izlenimim 06 Aralık 2023 | 1.441 Okunma İYİ Parti’nin kararı seçim sonuçlarını etkileyecek 05 Aralık 2023 | 3.002 Okunma İYİ Parti CHP ile seçim işbirliği kararı alacak mı 04 Aralık 2023 | 1.919 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan Dubai dönüşü gazetecilere konuştu: Dilan Polat- Seçil Erzan sorusu ve Erdoğan’ın tavrı 03 Aralık 2023 | 463 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar