Akşener’in İmamoğlu’lu seçim kampanyası CHP’de nasıl karşılandı

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (17.01.2022)'' Akşener’in İmamoğlu’lu seçim kampanyası CHP’de nasıl karşılandı'' başlıklı yazısı.

6’lı Masa henüz cumhurbaşkanı adayını belirlemedi ama Meral Akşener seçim kampanyasını başlattı.

İYİ Parti, “Az kaldı” temalı bir kampanya yürütüyor. İlk seçim afişinde Meral Akşener’le birlikte Ekrem İmamoğlu yer aldı. Fotoğraf sanatı açısından afişte iyi bir derinlik yakalanmış. Afişte ön planda Akşener ama kitlelerin önünde Ekrem İmamoğlu yer alıyor. Orada obje Akşener ama asıl mesaj İmamoğlu üzerine kurulmuş vaziyette. Zaten adalet vurgusu yapılıyor. Benim de karşı çıktığım siyaset yasağı kararı üzerinden mesaj veriliyor.

Meral Akşener bir de seçim videosu yayınladı. Meral Akşener’le başlayan video Ekrem İmamoğlu ile bitiyor. Saraçhane mitinginden görüntülerin kullanıldığı videoda Akşener’in, Ekrem İmamoğlu’nun boynuna taktığı atkının yer aldığı bölümler özellikle seçilmiş.

İYİ Parti’nin, Ekrem İmamoğlu’lu seçim kampanyası başlatmasının birkaç açıdan üzerinde durulması gerekiyor.

SEÇİM KAMPANYASINDA İLK

1- Siyasi tarihimizde ilk kez bir parti seçim kampanyasını lideri ya da partisi üzerine kurmuyor. İYİ Parti bir ilki daha başarıyor, seçim kampanyasını CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu üzerine kuruyor. İmamoğlu’nun seçilmesinde İYİ Parti’nin de büyük katkısı var ama nihayet itibarıyla o CHP’nin belediye başkanı.

2- Akşener, Ekrem İmamoğlu sadece CHP’nin değil bizim oylarımızla seçildiği için aynı zamanda İYİ Parti’nin de belediye başkanı mesajı veriyor. Önümüzdeki videolarda Mansur Yavaş’la ilgili görüntüler kullanılırsa sürpriz sayılmasın.

İMAMOĞLU SEÇİM KAMPANYASINDA

3- Akşener, daha önce İkinci Fatih’e benzettiği, yüzünde Rabbi Yessir gördüğünü söylediği Ekrem İmamoğlu’na Saraçhane sürecinde de büyük destek vermişti. Akşener’in desteği Kılıçdaroğlu’nu gölgede bırakınca CHP ile İYİ Parti arasında krize neden olmuştu. Saraçhane krizini çözmek için Akşener ile Kılıçdaroğlu, Ahlatlıbel’de bir araya gelmişti.

4- Ekrem İmamoğlu’yla ilgili siyasi yasak kararı açıklandığında, Meral Akşener, “Ekrem gel, yeni başlıyor” diyerek çak yapmıştı. “Ekrem gel” süreci İYİ Parti’nin seçim kampanyası ile devam ediyor.

5- Akşener, seçim afişleriyle İmamoğlu’nu İYİ Parti’nin seçim kampanyasına dahil etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekrem İmamoğlu’nun bağımsız adaylık hesabı 30 Ocak 2023 | 2.704 Okunma Sivil şehitlik ve sivil gazilik geliyor 27 Ocak 2023 | 1.078 Okunma Anketlerde iki lider yükselişte 26 Ocak 2023 | 5.916 Okunma İmamoğlu bekleyecek, Kılıçdaroğlu ortak aday 25 Ocak 2023 | 2.430 Okunma 6’lı Masa cumhurbaşkanı adayını ne zaman açıklayacak? 24 Ocak 2023 | 2.183 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar