Akşener, İYİ Parti’de tacizi mi ima etti

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bu hafta 'Akşener, İYİ Parti’de tacizi mi ima etti' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Adı İYİ Parti ama partide iyi şeyler olmuyor. İstifalar, tehditler, mide bulandırıcı suçlamalar nedeniyle parti tam bir cadı kazanına dönmüş durumda.

İş öyle bir noktaya geldi ki, Meral Akşener meydan okumak zorunda kaldı. “İspat etsinler politikayı bırakacağım” dedi.

İYİ Parti açısından kritik haftalardan birine daha girildi. Birine diyorum çünkü partinin önünde kritik haftalar var. Çünkü Meral Akşener partiyi toparlayamıyor. Meral Akşener, parti içindeki hesaplaşma sürecini kurultayında başlattı. Ve iki cephe açtı. Biri CHP ile hesaplaşmaya girdi, diğeri ise partisine ayar vermeye kalkıştı.

ÖNCE CHP İLE KÖPRÜLERİ ATTI

CHP’den 15 milletvekili istemesini hayatının en büyük pişmanlığı olarak gösterdi. Parti içine dönük olarak, “Herkes haddini bilecek. Parti içinde şımarıklığı bitireceğim” demişti.

Akşener’in sopayı göstermesine rağmen kriz iki cephede de büyüyerek devam etti.

Kılıçdaroğlu, CHP kurultayında, ”Sırtımdaki hançerle seçime girmek zorunda kaldım” deyince, Akşener’den yanıt gecikmedi. ”Ben hiç kimsenin arkasından hançer vurmadım. Ya göğsünden ya kalbinden saplarım” dedi.

İSTİFA FURYASI BAŞLADI

İYİ Parti’deki tartışmalar ise krize dönüştü. Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu ve Ankara Milletvekili Adnan Beker istifa etti. Nebi Hatipoğlu, AK Parti’ye katıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MİT ile MOSSAD arasında casuslar savaşı mı yaşanacak 08 Aralık 2023 | 1.154 Okunma Denizbank yöneticileri Ponzi Seçil olayında ifadeye çağrılmış 07 Aralık 2023 | 2.632 Okunma İçişleri Bakanı ile konuştuklarımız ve izlenimim 06 Aralık 2023 | 1.451 Okunma İYİ Parti’nin kararı seçim sonuçlarını etkileyecek 05 Aralık 2023 | 3.007 Okunma İYİ Parti CHP ile seçim işbirliği kararı alacak mı 04 Aralık 2023 | 1.923 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar