Akşener ile Kılıçdaroğlu’nun billboard rekabeti

CHP ile İYİ Parti, Millet İttifakı ortağı. Kılıçdaroğlu ile Akşener, Millet İttifakı’nın liderleri. Aralarında bir uyum olduğu gözlense de içten içe büyük bir rekabet...

CHP ile İYİ Parti, Millet İttifakı ortağı. Kılıçdaroğlu ile Akşener, Millet İttifakı’nın liderleri. Aralarında bir uyum olduğu gözlense de içten içe büyük bir rekabet yaşanıyor.

İki parti arasındaki rekabet birkaç konuda kendini iyice hissettirmeye başladı.

1- CHP ile İYİ Parti arasında, Millet İttifakı’nın birinci partisi olma yarışı yaşanıyor. CHP’nin oy oranı yüzde 25 civarında. İYİ Parti’nin oyları ise yükselişte. İYİ Parti yetkilileri, CHP’nin oy oranının yüzde 25’in üzerine çıkmayacağını ama İYİ Parti’nin büyüyebileceğini savunuyorlar. Hatta Meral Akşener’in başbakanlığa talip olmasının da bu stratejinin sonucu olduğunu söylüyorlar.

2- İYİ Parti ile CHP arasında cumhurbaşkanlığı konusunda da bir rekabet yaşanıyor. Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı desteklerken, CHP’de Kılıçdaroğlu sesleri yükseliyor. İYİ Parti’nin etkili isimlerinden Koray Aydın, Kılıçdaroğlu’na, “İdealist davranmalı, nefis zamanı değil” mesajını verdi. Kazanma ihtimali olmayan adaya evet demeyeceklerini açıkladı.

3- İYİ Parti, ortak miting teklifini CHP’nin gölgesine girmemek için kabul etmedi. CHP’nin, muhalefetin büyük ağabeyi olarak hareket etmesinden dolayı rahatsız olduklarını belirttiler. CHP’nin, “İktidarda AK Parti, muhalefette CHP var. Bir de diğerleri şeklindeki yaklaşımını doğru bulmuyoruz. Biz eşit partiler olarak masaya oturmak istiyoruz” diyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir ayağı Meclis’te bir ayağı PKK kampında 21 Ocak 2022 | 2.681 Okunma Kılıçdaroğlu helalleşmeye önce kendisiyle başlamalı 20 Ocak 2022 | 2.522 Okunma İşte belge, bakalım İmamoğlu ne diyecek 19 Ocak 2022 | 9.357 Okunma Muhalefet cephesinde yeni gelişmeler var 18 Ocak 2022 | 5.937 Okunma ‘’Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasında dosya savaşı’’ 17 Ocak 2022 | 5.116 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar