AK Parti’nin sloganı ve seçim stratejisi

YÜKSEK Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini iptal kararı, sıradan bir karar değil. Siyasi süreçlere damgasını vuracak kadar önemli bir karar. Seçmenlerin siyasi tercihlerini etkileyecek kadar önemli bir karar....

Çünkü 23 Haziran’da sadece adaylar ya da partiler oylanmayacak, YSK’nın kararı da oylanacak. O nedenle gerekçenin güçlü bir hukuk metni olması gerekiyor.

Her defasında uyarma gereği duyuyorum. YSK’nın gerekçeli kararı yayınlandığında tartışmalar sona erecek değil. Çünkü halkımız gerekçeyi değil, iptal kararını tartışıyor.

YSK kararı beklenirken, bir yandan da AK Parti ve CHP’nin seçim kampanyasına ilişkin bilgileri paylaşmak istiyorum. AK Parti ve CHP, 23 Haziran seçimlerine yeni sloganla, yeni taktiklerle hazırlanıyorlar.

CHP yarın Bomonti Hilton Oteli’nde seçim kampanyasını başlatacak. Seçim otobüsünün önüne çıkan bir gencin “Ekrem abi, her şey çok güzel olacak” diye seslenişi CHP’nin ana sloganı olacak. Onun bir tık altında yeni bir sloganın da kullanılacağı söyleniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’ın hedefi ve kampanyanın dili 20 Haziran 2019 | 8.541 Okunma İstanbul seçimlerinde ilginç şeyler oluyor 19 Haziran 2019 | 18.248 Okunma Kim kazandı? 18 Haziran 2019 | 9.329 Okunma ‘İnsanlar eski reisi istiyor’ 17 Haziran 2019 | 17.582 Okunma Seçim sonrasına yönelik kulisler 13 Haziran 2019 | 13.637 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar