AK Parti’nin sloganı ve seçim stratejisi

YÜKSEK Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini iptal kararı, sıradan bir karar değil. Siyasi süreçlere damgasını vuracak kadar önemli bir karar. Seçmenlerin siyasi tercihlerini etkileyecek kadar önemli bir karar....

Çünkü 23 Haziran’da sadece adaylar ya da partiler oylanmayacak, YSK’nın kararı da oylanacak. O nedenle gerekçenin güçlü bir hukuk metni olması gerekiyor.

Her defasında uyarma gereği duyuyorum. YSK’nın gerekçeli kararı yayınlandığında tartışmalar sona erecek değil. Çünkü halkımız gerekçeyi değil, iptal kararını tartışıyor.

YSK kararı beklenirken, bir yandan da AK Parti ve CHP’nin seçim kampanyasına ilişkin bilgileri paylaşmak istiyorum. AK Parti ve CHP, 23 Haziran seçimlerine yeni sloganla, yeni taktiklerle hazırlanıyorlar.

CHP yarın Bomonti Hilton Oteli’nde seçim kampanyasını başlatacak. Seçim otobüsünün önüne çıkan bir gencin “Ekrem abi, her şey çok güzel olacak” diye seslenişi CHP’nin ana sloganı olacak. Onun bir tık altında yeni bir sloganın da kullanılacağı söyleniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnce: ‘Kurultaydan sonra çok talep alıyorum’ 03 Ağustos 2020 | 697 Okunma Başkanlık sistemine destek artıyor mu? 31 Temmuz 2020 | 1.241 Okunma Meclis cinsel saldırıya uğrayan D.K.’yı dinledi 30 Temmuz 2020 | 949 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan bu tartışmalar için ne diyor? 29 Temmuz 2020 | 2.955 Okunma Suni rejim krizi üzerinden demokrasiye kumpas 28 Temmuz 2020 | 1.454 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar