AK Parti’de önemli gelişmeler yaşanacak

DEMİREL, yasaklar kaldırılıp DYP’nin başına döndüğünde, “Hasret bitti, kucaklaştık” demişti. 12 Eylül darbesinden sonra SHP ile koalisyon hükümeti kurup, başbakan olduğunda ise ilk...

DEMİREL, yasaklar kaldırılıp DYP’nin başına döndüğünde, “Hasret bitti, kucaklaştık” demişti.

12 Eylül darbesinden sonra SHP ile koalisyon hükümeti kurup, başbakan olduğunda ise ilk sözü, “Nerede kalmıştık?” olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, “Yeniden Bismillah” diyecek. 2 Mayıs’ta Erdoğan’ın parti üyesi olmasıyla birlikte AK Parti’de ‘ikinci Erdoğan dönemi’ başlayacak. Erdoğan cumhurbaşkanı seçildiğinde, “Koşan, terleyen bir cumhurbaşkanı olacağım” demişti. AK Parti’nin başına geçmesiyle birlikte yeniden ‘koşan, terleyen bir AK Parti’ olacak. AK Parti 7 Haziran,1 Kasım seçimleri ile 16 Nisan’da referandumdan başarıyla çıktı. O nedenle haksızlık etmek istemem ama Erdoğan’ın yeniden geminin kaptan köşküne geçmesiyle birlikte yeni bir dönem başlayacak. Emanet sahibi emanetini devralacak.

Anayasa referandumu sürecinde yabancı bir misafiri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Şu anda ne yaptıramıyorsun ki, AK Parti’ye genel başkan olmak istiyorsun?” diye soruyor. Erdoğan, “Dışarıdan müdahale ile bir yere kadar oluyor. Ahmet Hoca’yla yapamadık işte. Binali Bey’le sorun yaşanmıyorsa, belediyeden bu yana benim yanımda olduğu için” karşılığını veriyor. Erdoğan’ın AK Parti’nin başına geçmesiyle birlikte 27 Ağustos 2014 tarihinde açılan parantez kapanacak.


Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın partiye üyeliği nedeniyle düzenlenecek olan törende AK Parti Genel Merkezi’nde ilk grup konuşmasını yapacak.�Erdoğan yarınki konuşmasında, 2019 seçimlerinin startını verecek.

2. ERDOĞAN DÖNEMİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı seçileceği 21 Mayıs’tan itibaren ise AK Parti ve hükümet açısından yeni bir dönem başlayacak.

1- AK Parti vitrini yenilenecek. AK Parti yönetiminden bazı isimler kabineye kaydırılacak, kabineden bazı isimler parti yönetimine getirilecek.

2- Kabine değişecek. 6-7 bakanı kapsayan bir değişikliğin olması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan gezisine çıkarken, “Kabine değişikliği teklifi hükümetindir. Dolayısıyla hükümetin tasarruf alanına ben tabii ki cumhurbaşkanı olarak giremem. Şu anda gündemde böyle bir şey söz konusu değil. Ama ileride ne olur ne biter, onu da şu anda söylemek yanlış olur” dedi.

Belli ki kongreden önce değişiklik olmayacak. Zaten AK Parti kulislerinde de MKYK değişikliği ile kabine revizyonunun birbirine yakın zamanlarda gerçekleşeceği konuşuluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gülen, Enver Altaylı’yı Gül’e danışman yapmak istemiş 28 Ekim 2020 | 4.615 Okunma Enver Altaylı’yı yurtdışına kaçırmak istemişler 27 Ekim 2020 | 4.677 Okunma Muharrem İnce’nin 29 Ekim hazırlığı 26 Ekim 2020 | 2.352 Okunma Cumhurbaşkanlığı Gül ile Babacan’ın arasını mı açtı? 23 Ekim 2020 | 3.035 Okunma Akşener’in manevrası 22 Ekim 2020 | 5.124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar