AK Parti’de değişim kongresi

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bu hafta 'AK Parti’de değişim kongresi' başlıklı yazısını kaleme aldı. CHP kongrelerindeki kavgalar ve Ekrem İmamoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki çekişme nedeniyle gözler CHP kurultayına çevrilmiş durumda ama 10 gün sonra yani 7 Ekim tarihinde AK Parti kongresi yapılacak.

CHP kongrelerindeki kavgalar ve Ekrem İmamoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki çekişme nedeniyle gözler CHP kurultayına çevrilmiş durumda ama 10 gün sonra yani 7 Ekim tarihinde AK Parti kongresi yapılacak.

Yerel seçimlerin öncesinde yapılacak olması nedeniyle AK Parti kongresinde seçilecek yeni yönetim partiyi yerel seçimlere götürecek. Gerçi AK Parti’nin siyasi olarak çok büyük bir şansı var. Erdoğan varsa sorun yok demektir. CHP, girdiği hiçbir seçimi kazanamayan Kılıçdaroğlu’nu yeniden seçtirmek için uğraşırken AK Parti girdiği her seçimi kazanan Erdoğan gibi bir lidere sahip.

ÇAĞIN LİDERİ

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra muhalif partilerinden birinin yöneticisi, “Bu seçimler gösterdi ki 6’lı Masa’daki genel başkanların hepsini topla Erdoğan’ın dörtte biri etmiyor” demişti. Erdoğan lider, onlar genel başkan...

Erdoğan nefretinin zirvede olduğu CHP’de bir yöneticiye, “Sizin de Erdoğan gibi girdiği her seçimi kazanan bir lideriniz olsa ne yaparsınız” diye sormuştum. Sağına, soluna bakıp, kimsenin duymadığından emin olduktan sonra, “Partinin ortasına heykelini dikerim” karşılığını vermişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MİT ile MOSSAD arasında casuslar savaşı mı yaşanacak 08 Aralık 2023 | 1.058 Okunma Denizbank yöneticileri Ponzi Seçil olayında ifadeye çağrılmış 07 Aralık 2023 | 2.558 Okunma İçişleri Bakanı ile konuştuklarımız ve izlenimim 06 Aralık 2023 | 1.450 Okunma İYİ Parti’nin kararı seçim sonuçlarını etkileyecek 05 Aralık 2023 | 3.006 Okunma İYİ Parti CHP ile seçim işbirliği kararı alacak mı 04 Aralık 2023 | 1.922 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar