AK Parti paradigma değişimine hazırlanıyor

AK Parti’nin yerel seçimlerin ardından Kızılcahamam’da yaptığı değerlendirme kampı tamamlandı.

Kampın teması olarak, “Türkiye’nin Ortak Aklı”nın seçilmesi yerinde bir tercihti. AK Parti’nin ortak akla olan ihtiyacının yaşamsal derecede önemli olduğu bir dönemden geçiyoruz. Çünkü yerel seçimler AK Parti’de alarm zillerinin çaldığını ortaya koydu.

BEKLENTİNİN FARKINDAYIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentinin farkındayız” dedi. Erdoğan, seçim gecesi yaptığı balkon konuşmasında da çok samimi bir özeleştiride bulunmuştu.

DEĞİŞİM ZAMANA YAYILIYOR

Seçimlerden sonra bir arayış başladı. Strateji heyetinin koordinasyonunda çalışmalar başlatıldı. Kızılcahamam kampından yansıyan bilgilere göre partideki ve kabinedeki değişim süreci 1 yıla yayılacak. Ekim ayında başlayacak olan kongre sürecinin önümüzdeki yıl tamamlanacağı söyleniyor. Kabine değişikliği de buna paralel olarak gerçekleşecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan ile Özgür Özel Kıbrıs’ta görüşecek mi 21 Haziran 2024 | 245 Okunma İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu ittifak kuracak mı... Özgür Özel’i devirecekler mi 20 Haziran 2024 | 1.056 Okunma Kavala, Öcalan’dan daha mı tehlikeli  19 Haziran 2024 | 833 Okunma CHP-AK Parti ve MHP arasında yaşanan neydi 18 Haziran 2024 | 735 Okunma Normalleşme süreci bitti mi bitmeli mi 17 Haziran 2024 | 744 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar