AK Parti kulisleri hareketli

SİYASETİN kalbi bu kez Ankara’da değil, Sivas’ta attı. Yani benim memleketimde. Kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı, şehirde, sultan şehirde. Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Sivas Sivas Kongresi’nin 100. yıldönümü nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan kapsamlı bir program dahilinde Sivas’taydı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da parti meclisini Sivas’ta topladı.


İngiliz ve Fransızların engelleme çabaları ile Amerikan mandası yanlıların propagandalarına rağmen Sivas’ta kongre toplandı ve Cumhuriyet’in meşalesi Sivas’tan yakıldı. Son dönemlerde sıkça “yerli ve milli” vurgusu yapılıyor ya, onun referansı Sivas Kongresi’ndeki ruhta yatıyor. Yüz yaşındaki bir genç gibi, o gün Sivas Kongresi’nde alınan kararlar günümüze ışık tutuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sivas Kongresi’nin ruhuna yaptığı vurgu o açıdan önemliydi. Erdoğan, “Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları burada milli bir duruş sergilediler” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan, parti içi tartışmalar için ne dedi? 20 Eylül 2019 | 6.906 Okunma Erdoğan’dan erken seçim, yeni partiler ve MHP mesajı 19 Eylül 2019 | 16.248 Okunma Kabineden önce Erdoğan’ın siyaset tarzı değişiyor 18 Eylül 2019 | 12.195 Okunma Menderes’in idamından Erdoğan’ın mücadelesine 17 Eylül 2019 | 6.586 Okunma Erdoğan’ın ilginç görüşmeleri ve yeni kulisler 16 Eylül 2019 | 14.442 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar