AK Parti kulisleri hareketli

SİYASETİN kalbi bu kez Ankara’da değil, Sivas’ta attı. Yani benim memleketimde. Kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı, şehirde, sultan şehirde. Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Sivas Sivas Kongresi’nin 100. yıldönümü nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan kapsamlı bir program dahilinde Sivas’taydı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da parti meclisini Sivas’ta topladı.


İngiliz ve Fransızların engelleme çabaları ile Amerikan mandası yanlıların propagandalarına rağmen Sivas’ta kongre toplandı ve Cumhuriyet’in meşalesi Sivas’tan yakıldı. Son dönemlerde sıkça “yerli ve milli” vurgusu yapılıyor ya, onun referansı Sivas Kongresi’ndeki ruhta yatıyor. Yüz yaşındaki bir genç gibi, o gün Sivas Kongresi’nde alınan kararlar günümüze ışık tutuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sivas Kongresi’nin ruhuna yaptığı vurgu o açıdan önemliydi. Erdoğan, “Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları burada milli bir duruş sergilediler” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başörtülülere saldırıya Kılıçdaroğlu’ndan tepki 18 Kasım 2019 | 4.396 Okunma Erdoğan Trump’la görüşmese ne olurdu? 15 Kasım 2019 | 4.058 Okunma Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı hesabını kim bozuyor? 14 Kasım 2019 | 13.452 Okunma Kulisler, açıklamalar ve Erdoğan-Trump görüşmesi 13 Kasım 2019 | 7.876 Okunma İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı hesabı 12 Kasım 2019 | 18.124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar