AK Parti kulisleri hareketli

SİYASETİN kalbi bu kez Ankara’da değil, Sivas’ta attı. Yani benim memleketimde. Kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı, şehirde, sultan şehirde. Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Sivas Sivas Kongresi’nin 100. yıldönümü nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan kapsamlı bir program dahilinde Sivas’taydı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da parti meclisini Sivas’ta topladı.


İngiliz ve Fransızların engelleme çabaları ile Amerikan mandası yanlıların propagandalarına rağmen Sivas’ta kongre toplandı ve Cumhuriyet’in meşalesi Sivas’tan yakıldı. Son dönemlerde sıkça “yerli ve milli” vurgusu yapılıyor ya, onun referansı Sivas Kongresi’ndeki ruhta yatıyor. Yüz yaşındaki bir genç gibi, o gün Sivas Kongresi’nde alınan kararlar günümüze ışık tutuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sivas Kongresi’nin ruhuna yaptığı vurgu o açıdan önemliydi. Erdoğan, “Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları burada milli bir duruş sergilediler” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Enver Altaylı’yı yurtdışına kaçırmak istemişler 27 Ekim 2020 | 4.626 Okunma Muharrem İnce’nin 29 Ekim hazırlığı 26 Ekim 2020 | 2.347 Okunma Cumhurbaşkanlığı Gül ile Babacan’ın arasını mı açtı? 23 Ekim 2020 | 3.026 Okunma Akşener’in manevrası 22 Ekim 2020 | 5.119 Okunma Enver Altaylı’nın ‘Sokağa dökülün’ sözü neyin şifresi 21 Ekim 2020 | 7.376 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar