Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı hesabını kim bozuyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’ye giderken uçaktan AK Parti Grup Başkanı Numan Kurtulmuş’u arıyor. Erdoğan ile Kurtulmuş arasında bir uçak yolculuğuna göre uzun bir görüşme yapılıyor. Ardından Numan Kurtulmuş, AK Parti Meclis Grup Başkanı Naci Bostancı ile irtibat kuruyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “milletvekilleriyle istişare toplantısı” yapılması yönündeki talimatını iletiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "milletvekilleriyle istişare toplantısı" yapılması yönündeki talimatını iletiyor.

Ciddi bir kriz yaşadığımız ABD’nin başkanı ile görüşmeye giderken Erdoğan’ın uçaktan telefon edip Numan Kurtulmuş’tan milletvekilleriyle toplantı yapmasını istemesi şaşırtıcı gelebilir. Ama bu Erdoğan’ın partiye ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi. Erdoğan ABD yolunda olduğu için salı günleri yapılan grup toplantısı bu hafta yapılamadı. O nedenle Numan Kurtulmuş dün AK Parti milletvekilleriyle bir araya geldi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meclis kulisinde konuşulanlar 11 Aralık 2019 | 11.417 Okunma Yeni partiler yola çıkıyor 10 Aralık 2019 | 13.477 Okunma Anketler ne diyor, kararsızlar partisi kaçıncı sıraya yükseldi? 09 Aralık 2019 | 13.226 Okunma Gül, Babacan ve Davutoğlu’na sorular 06 Aralık 2019 | 11.137 Okunma Yeni partinin ismi ve amblemi 05 Aralık 2019 | 13.153 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar