ABD’nin PKK’ya devlet oyunu

BİRKAÇ gündür ABD’nin Ortadoğu ve Afrika sorumlusu McGurk’un, Suriye’de PKK’ya önce özerk yönetim ardından terör devleti kurdurma planını yazıyorum.

Bunu yazmaya devam edeceğim.

Çünkü bu Türkiye açısından beka sorunudur.

Çünkü bu Suriye’nin parçalanması ve PKK’ya devlet kurdurmanın ilk adımı demektir.

McGurk ABD’deki seçimden sonra Biden yönetimi giderse, kendisinin de gideceğini biliyor. Çünkü Trump yönetiminde bu görevden istifa etmiş, Biden seçildikten sonra yeniden atanmıştı.

Seçimler olmadan bu hançeri sırtımıza saplamak istiyor. Buna fırsat vermememiz gerekiyor.

SURİYE GÜNDEMDEN DÜŞÜNCE

Bir de Gazze’de yaşanan katliam nedeniyle dünyanın gözü Filistin’e çevrilince Suriye’deki gelişmeler gündemden düştü. Ama ABD’nin gündeminden düşmemiş. McGurk bu konjonktürden yararlanmak istiyor. Suriye’de ikinci İsrail devletinin temellerini atmaya çalışıyor. Bunu da Suriye ve Türkiye’nin sırtından gerçekleştirmeyi planlıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli’nin çıkışı sonrası kulislerdeki sorular 14 Haziran 2024 | 1.880 Okunma Özgür Özel- Erdoğan görüşmesinden sonraki hava 13 Haziran 2024 | 3.683 Okunma Erdoğan ve Özgür Özel diyaloğuyla siyasi iklim değişiyor 12 Haziran 2024 | 3.405 Okunma Erdoğan’ın CHP’yi ziyareti Kavala ve Sinan Ateş dosyası 11 Haziran 2024 | 5.320 Okunma ABD’den tarihi itiraf 10 Haziran 2024 | 3.058 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar