ABD ve Rusya’nın ortak planı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ombudsmanlık Konferansı’nda “Birileri petrol paylaşımının içinde. Bizim önümüze de bunu getirdiler. ‘Bizim derdimiz petrol değil’ dedik, ‘Bizim derdimiz insan’ dedik” diye açıklama yaptığı sıralarda Anadolu Ajansı, Rusya’nın ABD’nin boşalttığı Tişrin üssüne yerleştiği haberini geçiyordu.

Vahim olan, Türkiye ile Rusya arasında varılan mutabakat üzerine Türk askeri ile ilk ortak devriyeyi yapan Rus komutanının terör örgütünün paçavrasını alıp onlara Rus bayrağını takdim etmesiydi.

Bir süredir Suriye konusunda ABD ile Rusya arasında gizli bir anlaşma olduğunu, birinin boşalttığı alanı eşzamanlı olarak diğerinin doldurduğunu yazıyorum. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ne kadar beni yalanlamaya kalkışsa da sahadaki her gelişme beni doğruluyor. ABD ve Rusya’nın Suriye’de ortak bir ajandası var.

PUTİN NE ANLATMIŞTI?

İki noktada ittifak halindeler:

1) Esad.

2) YPG eksenli Kürtler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arınç’la Erdoğan’ın istifa konuşması 25 Kasım 2020 | 2.830 Okunma Yeni sürecin kodları 24 Kasım 2020 | 2.696 Okunma Erdoğan’ın çıkışı ne anlama geliyor? 23 Kasım 2020 | 3.250 Okunma Anlaşıldı merkez sıra reformlarda 20 Kasım 2020 | 1.991 Okunma Merkez Bankası kararı ve ekonomide yeni dönem 19 Kasım 2020 | 3.412 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar