ABD ile İran anlaşıyor mu? Paşinyan ne yapıyor?

Hürriyet gazetesi Abdulkadir Selvi bu hafta 'ABD ile İran anlaşıyor mu? Paşinyan ne yapıyor?' başlıklı yazısında dış dünyada neler olup bittiğine dair bir yazı kaleme aldı.

Seçimden sonra muhalefet cephesindeki gelişmeler öyle ateşli ki, dış dünyada neler olup bittiğine fazla zaman ayıramıyoruz.

Oysa dostlar düşman oluyor, düşmanlar dostluk köprüleri kuruyor. Bu süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi tecrübeli bir liderin Türkiye gemisinin dümeninde olması çok önemli.

Ukrayna savaşından önce Ermenistan’ın ABD ile ortak tatbikat yapacağı söylense kimse inanmazdı. Paşiyan’ın, Putin’in Ermenistan topraklarına ayak bastığı anda savaş suçlusu olarak tutuklanmasını sağlayacak,”Roma Anlaşması”nı onaylatmak isteyeceği ise rüyada görülse inanılmazdı. Hadi bir adım daha ileri gidelim. İran’ın “Büyük şeytan” dediği ABD ile gizli işbirliği içine girdiği iddia edilse hemen yalanlanırdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Teröristlerin hedefi Meclis miydi... Sınır ötesi operasyon gündemde mi 03 Ekim 2023 | 731 Okunma Ankara’daki terör saldırısı ve Meclis’ten notlar 02 Ekim 2023 | 1.069 Okunma Ermenistan Zengezur sözünü yerine getirmeli 29 Eylül 2023 | 870 Okunma Kılıçdaroğlu, erken seçim kampanyasını başlatacak 28 Eylül 2023 | 3.464 Okunma AK Parti’de değişim kongresi 27 Eylül 2023 | 1.002 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar