ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kaşıkçı’nın dublörünü ele veren detay

Cemal Kaşıkçı cinayeti Agatha Christie’nin romanlarını aratmayacak şekilde ilerliyor .

Abdülkadir Selvi
Abdülkadir Selvi Hürriyet Gazetesi
23 Ekim 2018 | 12.5 K

Cemal Kaşıkçı cinayeti Agatha Christie’nin romanlarını aratmayacak şekilde ilerliyor. Cinayetle ilgili her türlü detayı planlayanlar, yine de bazı yerlerde açık bırakmışlar.

Cemal Kaşıkçı’nın başkonsoloslukta randevusunun olduğu gün Suudi Arabistan’dan 15 kişilik özel bir ekip gönderenler, bununla yetinmemiş, Kaşıkçı’nın dublörünü de hazırlamışlar.

Cemal Kaşıkçı saat 13.14’te başkonsolosluğun kapısından içeri girerken, Suudi Arabistan’dan gelen ekip saat 12.25’te yerini almış. Anlaşılan sadece infaz ekibi girmemiş içeriye. Kaşıkçı gelmeden önce dublörü de hazır edilmiş. Önce Kaşıkçı’nın başkonsolosluk binasında olmadığını iddia edip Reuters’e boş dolap kapaklarını gösteren Suudi yetkililer ikna edici olmayınca bu kez de Kaşıkçı’nın arbede sırasında hayatını kaybettiğine inanmamızı istiyorlar. Oysa her gün yeni bir delil ortaya çıkıyor ve her çıkan delil bu cinayetin önceden planlanarak işlendiğini gösteriyor.

Kaşıkçı, başkonsoloslukta vahşi bir şekilde katledildikten sonra parçalara ayrılıp halıya sarılarak dışarıya çıkarılıyor. Ama sadece Kaşıkçı’nın cesedi çıkarılmıyor, dublörü de dışarı çıkarılıyor. Amaç, Cemal Kaşıkçı başkonsolosluğun arka kapısından çıktıktan sonra Türkiye’de ortadan kaldırıldı yalanına başvurmak. Yavuz hırsız misali.

AYAKKABIDAN TESPİT EDİLİYOR

Kaşıkçı’nın dublörünün görüntüleri, başkonsolosluğun arka kapısının sokağa açılan bölümündeki işyerlerinin kameraları incelendiği sırada tespit ediliyor. Türk polisinin başarılarından habersiz olan Suudi yönetiminin önüne Kaşıkçı’nın gözlüğünü takmış, kıyafetlerini giymiş şahsın görüntüsü konuluyor. Kıyafetleri buradaysa Kaşıkçı nerede? Kaşıkçı’nın kıyafetleri başkasının üzerinde ne arıyor?

İsminin Mustafa el Medeni olduğu tespit edilen kişi başkonsolosluk binasından çıktıktan sonra Sultanahmet’e gidiyor. Ama hemen çıkışta Kaşıkçı’nın Apple Watch saatini atıyor. Sultanahmet Camisi’nin tuvaletinde kıyafetini değiştiriyor. Taksim’de kaldığı otele yakın bir noktada Kaşıkçı’ya ait kıyafetleri çöp kutusuna atıyor.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER