İmanın İmkana Dönüşümü “Büyük Kudüs Mitingi”

Büyük Kudüs Mitingi, “Size en şiddetli düşman Yahudilerdir” ilahi hükmüyle sabitlenmesine rağmen, siyasi şuurdan yoksun ilim adamları tarafından tahrip edilmiş öncelikli düşman algısının...

Büyük Kudüs Mitingi, “Size en şiddetli düşman Yahudilerdir” ilahi hükmüyle sabitlenmesine rağmen, siyasi şuurdan yoksun ilim adamları tarafından tahrip edilmiş öncelikli düşman algısının, Müslüman zihinlerde yeniden inşa edilmesi yolunda atılmış aziz ve mübarek bir adımdır.

Büyük Kudüs Mitingi, uzun yıllardır asıl düşmanlarını unutarak, birbirinin yakasına yapışmış, birbirinin boğazına sarılmış ümmetin gözünü, yeniden asıl hedeflere ve mevzilere yönlendirecek izzetli bir eylemdir.

Büyük Kudüs Mitingi, güçten ve yaptırımdan başka bir şeyden anlamayan Siyonist İsrail’in bütün hayatını, bir Gazze şeridi gibi gözlerinin önünden geçirecek Osmanlı tokadının, havaya kalkmış haldir.

Büyük Kudüs Mitingi, söz konusu Mescid-i Aksa ve Kudüs ise gerisi teferruattır bilinciyle hareket eden yiğitlerin, yeniden safları sıklaştıracağı, aynı hedef ve idealler doğrultusunda aynı heyecanla ilerleyeceği kutlu bir yolculuktur.

Büyük Kudüs Mitingi, Tüm dünyanın imanın imkâna dönüşüm sürecine şahitlik edeceği tarihi bir teyakkuz halidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eşler Arası Kavga ve Tartışma Ahlakı 25 Şubat 2018 | 1.185 Okunma Evlerimiz Dava ve Şehâdet Okullarımızıdır 18 Şubat 2018 | 596 Okunma Tebliğ ettiklerinizi temsil edebiliyor musunuz? 04 Şubat 2018 | 505 Okunma Devlet gibi evler 28 Ocak 2018 | 475 Okunma Sosyal Medyada Kul Hakları 21 Ocak 2018 | 638 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar