Evlerimiz için huzur ve bereket kuralları

1- Evlerimize başta faiz olmak üzere hiçbir haram kazancın girmesine müsaade etmeyeceğiz. Evlerimize giren, eşlerimizin ve çocuklarımızın boğazından geçen her haram kazancın dünya ve ahiretimizi berbat...

1- Evlerimize başta faiz olmak üzere hiçbir haram kazancın girmesine müsaade etmeyeceğiz. Evlerimize giren, eşlerimizin ve çocuklarımızın boğazından geçen her haram kazancın dünya ve ahiretimizi berbat edeceğini asla unutmayacağız.

2- Evlerimize haram katkılı gıda maddelerinin, içerisinde şüpheli katkı maddelerinin bulunduğu gıdaların girmesine de müsaade etmeyeceğiz. Mutfağımıza giren etlerin helal kesim olduğundan emin olacağız. Alışveriş yaparken fiyat etiketinden de önce helal gıda sertifikasını arayacağız. Emperyalistlerin ve Siyonistlerin sermayesine katkı yapan içecek ve yiyecekleri satın almayacağız, onlara destek olan alışveriş merkezlerinden uzak duracağız.

3- Evlerimizde televizyon ile ilgili bir Müslüman’a yaraşır kurallarımız olacak. Ahlaksız yayınlar yapan TV kanallarının bizim ekranlarımızdan ifsad yaymasına, eşlerimizi ve çocuklarımızı zehirlemesine müsaade etmeyeceğiz. Evlerimizde izlenen dizi ve filmlerin, dinimizle ve değerlerimizle ilgili prensiplerimize uygun olup olmadığını muhakkak denetleyeceğiz.

4- Normalde eşimizin, kızımızın, oğlumuzun yanına bile yaklaştırmayacağımız insanların, televizyon vesilesi ile evlerimize, odalarımıza kadar girmesine de müsaade etmeyeceğiz. Sokakta görünce yüzümüzün kızardığı ve kafamızı çevirdiğimiz ahlaksız sahnelerin, diziler vesilesiyle evlerimizde izlenmesine izin vermeyeceğiz.

5- Evlerimizde internet ve sosyal medya kullanımı ile ilgili bir Müslüman’a yaraşır kurallarımız olacak. İnternetle aynı odaya kapatılan çocuklarımızı kendi ellerimizle ateşe attığımızı unutmayacağız. Ailemizi dışarıdan gelen tehlikelere karşı koruduğumuz gibi internet ve televizyon kabloları ile gelen tehlikelere karşı korumak zorunda olduğumuzu bileceğiz.

6- Evlerimizde başka ailelerin ve şahısların gıybetini etmediğimiz gibi, evlerimize gelen misafirlerin de bizim evlerimizde gıybet etmesine müsaade etmeyeceğiz. Gıybetin evlerimizin ortasına düşen parça tesirli bir bomba gibi olduğunun farkında olacağız. Çocuklarımızın bizi örnek alarak gıybet alışkanlığı kazanmasına vesile olmayacağız.

7- Evlerimizi namaz, Kur’an tilaveti ve Allah’ın zikri ile şenlendireceğiz. Namazsız ve Kur’an’sız evlerin bir harabeden farksız olduğunu unutmayacağız. Eşlerimizin ve çocuklarımızın namaz ciddiyeti kazanması için gayret edeceğiz. Sabah namazlarına topluca kalkılmasına, camiye gidemediğimiz zamanlarda namazların evimizde cemaatle kılınmasına özen göstereceğiz. Ailecek dua edip Allah’a sığınacağız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eşler Arası Kavga ve Tartışma Ahlakı 25 Şubat 2018 | 1.185 Okunma Evlerimiz Dava ve Şehâdet Okullarımızıdır 18 Şubat 2018 | 596 Okunma Tebliğ ettiklerinizi temsil edebiliyor musunuz? 04 Şubat 2018 | 505 Okunma Devlet gibi evler 28 Ocak 2018 | 475 Okunma Sosyal Medyada Kul Hakları 21 Ocak 2018 | 638 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar